استان رتبه سوم واگذاری پروانه ساخت مسکن مهر را در اختیار دارد
دکتر طباطبایی

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: استان خوزستان پس از تهران و هرمزگان رتبه سوم واگذاری پروانه ساخت مسکن مهر را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار بخش انرژی‌و صنعت ایسنا در خوزستان، سید عباس طباطبایی در نشست خبری که بعدازظهر امروز، 18 شهریورماه با حضور جمعی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی در محل استانداری خوزستان برگزار شد، بابیان این مطلب اظهارکرد: طرح مسکن مهر، طرحی‌ بزرگ‌و ملی است که برای حل مشکل نیاز به مسکن در کشور، به سرعت در حال اجرا است.

طباطبایی با بیان این که تاکنون قرارداد ساخت 44هزارو 975 واحد مسکونی در استان خوزستان منعقد شده است، تصریح‌کرد: این استان پس از تهران، هرمزگان و اصفهان رتبه چهارم در انعقاد قرارداد ساخت مسکن مهر را در میان استان‌های کشور در اختیار دارد.

وی خاطرنشان‌کرد: سری‌سازی و ساخت صنعتی، شیوه‌ای است که در ساخت ساختمان‌های مسکن مهر در برخی از شهرها همچون شهر امیدیه و شیرین‌شهر در دستور کار بوده است.

وی با مناسب دانستن روند پیشرفت طرح مسکن مهر در استان خوزستان افزود: هم‌اینک ساختمان‌های طرح مسکن مهر خوزستان در حال ساخت است و امیدواریم در آینده شاهد بهره‌برداری از واحدهای مسکونی که در قالب این طرح ساخته می‌شود، باشیم.

معاون عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به زمان‌بر شدن بخشی از طرح مسکن مهر یادآورشد: برای تامین زمین مورد نیاز مسکن مهر ناچار به روی آوردن به محل‌های مناسب در نزدیکی شهرها بودیم. با توجه به نبود زیرساخت‌ها در این مناطق، تنها آماده‌سازی زمین و ایجاد زیرساخت‌ها برای ساخت مسکن مهر، به مدت زمان زیادی نیاز داشت. این موضوع یکی از دلایل زمان بر شدن طرح مسکن مهر در برخی از مراحل بوده است.