طرح واگذاری اراضی پادگان شهید جعفرزاده دزفول اجرایی شود

خبرگزاری فارس: اعضای شرکت‌های تعاونی مسکن مهر دزفول با نوشتن نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار اجرای مصوبه سفر دوم دولت و واگذاری اراضی پادگان شهید جعفرزاده برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی مهر شدند.

در این نامه که از سوی هیات مدیره شرکت‌های تعاونی مسکن مهر این شهرستان به نمایندگی از اعضای تعاونی‌ها نوشته و نمابر آن به دفتر خبرگزاری فارس ارسال شده، سازمان مسکن و شهرسازی برای سرباز زدن از اجرای مصوبه دولت، مورد انتقاد قرار گرفته است.
در این نامه آمده است: بیش از 23 ماه از آغاز طرح مسکن در کشور می‌گذرد و بیشتر شهرهای کشور گام‌های بلندی در اجرای این طرح برداشته‌اند، اما در دزفول هنوز اقدام عملی صورت نگرفته و در این مدت از بین 41 هزار نفر متقاضی ثبت‌نام شده، بیش از 13 هزار نفر در قالب 170 شرکت تعاونی سازماندهی شده و آماده دریافت زمین هستند.
در ادامه این نامه آمده است: یکی از زمین‌های پیش‌بینی شده برای اجرای طرح مسکن مهر در دزفول، اراضی پادگان شهید جعفرزاده است که از مرغوبیت مکانی برخوردار بوده و مورد درخواست مردم است، اما با وجود درخواست فرماندار و دیگر مسوولان شهرستان و نیز مصوبه نماینده تام‌الاختیار دولت در سفر دوم به استان خوزستان، مبنی بر لزوم واگذاری اراضی مذکور به طرح مسکن مهر، سازمان مسکن و شهرسازی بدون ارائه هیچ دلیل فنی حاضر به تحویل آن به مردم نیست.
در بخش دیگری از نامه اعضای شرکت‌های تعاونی مسکن مهر دزفول تصریح شده است: مخالفت سازمان مسکن و شهرسازی با واگذاری اراضی در حالی صورت گرفته که برابر مستندات، زمین‌های مذکور به بهانه طرح مسکن مهر توسط این سازمان از سپاه بازپس گرفته شده و تنها به توصیه یک مشاور، مسکن و شهرسازی اصرار دارد که این طرح در یکی دیگر از مناطق دورافتاده شهر به اجرا در آید.
درحال حاضر سازمان مسکن و شهرسازی قصد دارد طرح مسکن مهر دزفول را در منطقه کوپیته که یکی از مناطق دورافتاده شهر و دارای مشکلات عدیده فنی، عمرانی، فرهنگی، امنیتی و اجتماعی و دارای کاربری و استفاده کشاورزی است به اجرا در آورد و این اصرار سازمان، باعث دلسردی و انصراف عده زیادی از متقاضیان از ادامه شرکت در طرح مسکن مهر شده است.
در ادامه این شکواییه ضمن انتقاد از همراهی معاونت عمرانی استانداری خوزستان با تصمیم سازمان مسکن و شهرسازی در این رابطه، این اقدام خلاف مشی عدالت‌گستر دولت دهم و موجب طبقاتی کردن جامعه دزفول و تقسیم آنان به شهروندان درجه یک و دو و ایجاد بدبینی گسترده نسبت به خدمات دولت مردمی و اصولگرا عنوان شده است.
در پایان این نامه هیات مدیره شرکت‌های تعاونی مسکن مهر شهرستان دزفول از رئیس‌جمهور استدعا کرده‌اند ضمن برخورد قاطع با مسئولان متخلف، موضوع درخواست اعضای تعاونی‌ها به طور ویژه بررسی شده و سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان نسبت به اجرایی کردن مصوبه دولت اقدام لازم را به عمل آورد.