اتحادیه‌ها برای به سرانجام رسیدن مسکن مهر تلاش کنند
 
فرماندار ماهشهر

خبرگزاری فارس: فرماندار ماهشهر گفت: اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مسکن مهر برای به سرانجام رسیدن این طرح بزرگ تلاش بیشتری کنند.

بهنام مریدی در جلسه شورای مسکن این شهرستان اظهار داشت: در بخش مسکن مهر شهرستان ماهشهر وضعیت بهتری نسبت به بندر امام دارد اما این وضعیت رضایت‌بخش نیست.
فرماندار ماهشهر گفت: زمین‌های مورد نیاز به تعاونی‌ها واگذار شده و بیش از 71 درصد تسهیلات آماده‌سازی توسط اتحادیه‌ها اخذ شده است.
وی افزود: خوشبختانه 99 درصد مرحله عقد قرارداد نیز انجام شده و بیش از 98 درصد پروانه‌های ساخت نیز صادر شده است.
فرماندار ماهشهر خاطرنشان کرد: با این وجود شروع و تکمیل پی‌سازی تنها پنج درصد پیشرفت کاری داشته و اتحادیه‌ها باید تعاونی‌ها را به جایی برسانند که هرچه سریع‌تر کار ساخت و ساز آغاز شود.
مریدی ادامه داد: چنانچه ساخت و سازها سریع‌تر آغاز نشود با وجود افزایش سالیانه نرخ مصالح ساختمانی و دستمزدها، طرح مسکن مهر با مشکل مواجه می‌شود.
وی افزود: انتظار می‌رود اتحادیه‌ها هرچه سریع‌تر کار را به تعاونی‌ها تحویل داده و تعاونی‌ها نیز به سرعت وارد مرحله ساخت و ساز شوند.
فرماندار ماهشهر گفت: انشعاب آب، برق و گاز نیز باید تا درب کارگاه‌ها کشیده شود که بر اساس بخشنامه شخص رئیس جمهور، تأمین هزینه‌های مربوط به سه قسمت مساوی بین دولت، دستگاه ذی‌ربط و اعضای اتحادیه‌ها تقسیم شده است.
رئیس شورای مسکن ماهشهر اضافه کرد: در این ارتباط و از محل اعتبارات توسعه شهرستان مبلغ 4 میلیارد ریال برای کشیدن انشعاب برق به درب کارگاه‌ها اختصاص داده شده است.
مریدی افزود: برای انشعاب آب و گاز نیز آمادگی لازم برای اختصاص اعتبار مورد نیاز وجود دارد و اتحادیه‌ها باید اقدامات لازم را در این ارتباط انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: اتحادیه‌ها باید هرچه سریع‌تر کار را به تعاونی‌ها واگذار کرده تا مسکن مهر شهرستان ماهشهر از رکود کنونی خارج شوند.
فرماندار ماهشهر گفت: با استفاده از تکنولوژی‌های نوین می‌توان بر سرعت کار افزود که در این ارتباط توصیه می‌شود برای احداث سقف و دیوار از ساندویچ پنل استفاده شده که ضمن سرعت بخشیدن به روند احداث واحدهای مسکونی مهر، هزینه‌ها نیز کاهش پیدا کند.
مریدی تصریح کرد: امیدوارم طرح مسکن مهر که از ایده‌های بسیار مهم و جالب توجه دولت عدالت‌ محور نهم است، سریع‌تر به سرانجام رسیده و تمام اقشار جامعه خانه‌دار شوند.