بیش از 32 هزار خوزستانی در قالب تعاونی های مسکن مهر پروانه ساخت گرفتند
 
مدیرکل تعاون خوزستانخبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون خوزستان گفت: بیش از 32 هزار نفر در قالب تعاونی‌های مسکن مهر در خوزستان پروانه ساخت گرفته‌اند.

مهدی قطبی‌زاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ماهشهر اظهار داشت: از شهریورماه سال جاری دولت تغییراتی را در دستورالعمل اجرایی مسکن مهر صورت داده مبنی بر این که تنها تعاونی‌هایی که به مرحله پروانه ساخت رسیده‌اند در قالب تعاونی مسکن مهر اجازه فعالیت دارند.
وی افزود: در همین ارتباط مقرر شده تعاونی‌هایی که پروانه ساخت اخذ نکرده‌اند و به این مرحله نرسیده‌اند و همچنین متقاضیانی که از ابتدای کار واجد شرایط بوده اما در قالب تعاونی اقدامی نکرده و سازماندهی نشده‌اند، به سازمان مسکن و شهرسازی معرفی شوند.
مدیرکل تعاون خوزستان تصریح کرد: در این ارتباط بیش از 132 هزار نفر از افراد واجد شرایط که تاکنون عضو تعاونی نشده بودند به سازمان مسکن و شهرسازی استان معرفی شده و اجازه فعالیت در قالب تعاونی را نداشته و باید توسط سازمان مسکن و شهرسازی در قالب گروه سازماندهی شوند.
قطبی‌زاده ادامه داد: بسیاری از تعاونی‌های موجود در شهرستان‌ها که به مرحله پروانه ساخت نرسیده بودند نیز به سازمان مسکن و شهرسازی معرفی شده‌اند و مابقی نیز ظرف هفته آینده معرفی خواهند شد.
وی‌ خاطرنشان کرد: آن چه بر عهده اداره کل تعاون می‌ماند تعاونی‌های مسکن مهری است که موفق به دریافت زمین شده، مرحله آماده‌سازی را انجام داده و پروانه ساخت نیز دریافت کرده‌اند و در حال ادامه کار هستند و گاهی نیز وارد مرحله ساخت و ساز شده‌اند.
مدیرکل تعاون خوزستان افزود: بیش از 32 هزار نفر از اعضای تعاونی‌های مسکن مهر در استان خوزستان به مرحله پروانه ساخت رسیده که در نوع خود آمار بسیار جالبی است.
وی اظهار داشت: تعاونی‌های مسکن مهر در شهرستان‌های ماهشهر، امیدیه، بهبهان، شوشتر، آبادان و شهر بندر امام(ره) تاکنون پیشرفت فیزیکی بسیار خوب و مطلوبی داشته‌اند.
مدیرکل تعاون خوزستان در پایان تأکید کرد:اعضای تعاونی‌هایی که تا کنون زمین نگرفته یا اقدامی نکرده‌اند و به مرحله پروانه ساخت نرسیده‌اند باید الزاماً در قالب گروه و زیر نظر سازمان مسکن و شهرسازی فعالیت خود را ادامه دهند.
وی ابراز امیدواری کرد با نگاه ویژه دولت به بحث خانه‌دار شدن تمام اقشار مردم، طرح مسکن مهر که از ابتکارات دولت نهم است، هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد.