آیین‌نامه جدید وزارت تعاون ویژه مسکن مهر خوزستان از دستور کار خارج شد

خبرگزاری فارس: اجرایی آیین‌نامه جدید وزات تعاون مبنی بر گروهی کردن تعاونی‌ها برای پیشرفت طرح مسکن مهر با دستور شخص استاندار از دستور شورای مسکن خارج شد.

سید جعفر حجازی در نهمین نشست شورای مسکن استان گفت: اجرای طرح مسکن مهر در استان تنها با آیین نامه اجرایی مصوب هیئت دولت اجرا می‌شود و آیین‌نامه‌هایی همچون آیین‌نامه جدید وزارت تعاون غیر قابل اجرا است.
وی ادامه داد: بر اساس اختیارات شورای مسکن که هیئت دولت برای اجرای این طرح به استان داده است، این آیین نامه از دستور کار خارج می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان خوزستان همچنین خاطرنشان کرد: مسکن مهر در استان نسبت به پیشرفت دیگر استان‌های کشور عقب نیست، اما این در حالی است که طرح باید با سرعت عمل بیشتری اجرا شود.
حجازی تصریح کرد: در حال حاضر استان خوزستان از نظر آب و هوایی در بهترین شرایط قرار دارد و بر همین اساس لازم است تا پیشرفت پروژه‌های عمرانی همچون طرح مسکن مهر با شتاب بیشتر اجرا شود تا در سال جدید مرحله نخست واگذاری‌هایی مسکن مهر در استان انجام شود.
استاندار خوزستان خطاب به دستگاه‌های مربوطه و فرمانداران شهرستان‌های استان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باید تا قبل از پایان سال یک هزار واحد مسکونی در استان در مرحله سقف قرار گیرند تا بخش نخست واگذاری واحد‌های مسکونی طرح مسکن مهر استان در سال جدید انجام شود.
وی از بانک‌های عامل خواست تا همکاری‌های بیشتری با تعاونی‌های مهر صورت گیرد تا اجرای طرح با شتاب بیشتری انجام شود.
رئیس شورای اداری استان با تاکید بر اینکه پیگیری و توجه تمام دستگاه‌های مربوطه به طرح مسکن مهر لازم و ضروری است، اعلام کرد: از هفته جای سفرهای شهرستانی با محوریت مسکن مهر و طرح های اشتغالزایی در سطح استان آغاز می‌شود و انتظار می‌رود تا برای دیدار چهره به چهره با تعاونی‌های مسکن مهر اطلاع رسانی‌های لازم صورت بگیرد.
استاندار خوزستان همچنین از مسکن و شهرسازی خواست تا اطلاع‌رسانی‌های لازم برای افرادی که واجد شرایط هستند و عدم مراجعه داشته‌اند را انجام دهد تا از طریق وام سهم آورده آنها تامین و از اعضای تعاونی‌های مهر قرار بگیرند و همچنین با جدیدت تامین زمین لازم دیگر تعاونی‌ها را پیگیری کند.
همچنبن پیش از این، رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان اظهارداشت: تعداد زمین‌هایی که تفاهمنامه آنها منعقد شده 785 هکتار است که ظرفیت ایجاد 67 واحد مسکونی را دارد.
نصرالله دهقانی خاطرنشان کرد: تا کنون 45 هزار و 639 هزار واحد به مرحله آماده‌سازی رسیده و پروانه ساخت برای 25 هزار و 884 واحد اخذ شده است.
وی با بیان اینکه مشکل کمبود پیمانکار برای اجاری طرح مسکن مهر رفع شده است، گفت: در حال حاضر 11 هزار و 527 پیمانکار برای اجرای این طرح انتخاب شده‌اند.