پیشرفت 60 درصدی پروژه مسکن مهر فرهنگیان در خرمشهر‌
 
خبرگزاری فارس: رییس اداره تعاون خرمشهر از پیشرفت 60 درصدی پروژه مسکن مهر فرهنگیان در این شهرستان خبر داد.

رضا پیوسته اظهار داشت: پروژه مسکن مهر فرهنگیان در خرمشهر از پیشرفت 60 درصدی برخوردار است که در این زمینه در استان رتبه نخست را دارد.
وی با اشاره به اینکه مسکن مهر در خرمشهر در سه قطعه زمین در حال اجرا است، افزود: مسکن مهر فرهنگیان در زمینی به مساحت 5/7 هکتار در کوی معلم شامل 438 واحد است که همه واحدها به مرحله سقف رسیده‌اند.
رئیس اداره تعاون خرمشهر گفت: تاکنون 80 واحد به مرحله ساخت سقف طبقه دوم رسیده و 30 واحد در حال انجام عملیات دیوارچینی طبقه دوم هستند.
پیوسته تصریح کرد: مسکن ادارات واقع در کمربندی به مساحت 5/5 هکتار برای یک هزار و 80 متقاضی در 54 بلوک در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: فاز آماده‌سازی زمین برای 600 متقاضی انجام شده است که پیمانکار برای سرعت بخشیدن به روند اجرا ابتدا زمین را آماده‌سازی کرد و سپس برای دریافت وام آماده‌سازی اقدام کرده است.
رئیس اداره تعاون خرمشهر افزود: با توجه به تلاش‌های پیمانکاران در این زمینه تا هفته آینده عملیات اجرایی این پروژه نیز آغاز خواهد شد.
رئیس اداره تعاون خرمشهر خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک قطعه زمین 27 هکتاری واقع در منطقه‌ای میان فنی و حرفه‌ای خرمشهر و پیش‌ساخت برای 3 هزار و 300 نفر جانمایی شده است.
پیوسته اضافه کرد: تاکنون تعداد افراد متقاضی که ثبت‌نام آنها تکمیل شده و آورده داشته‌اند یک هزار و 119 هزار نفر است.
پیوسته در ادامه گفت: این قطعه زمین در حال حاضر توسط مسکن و شهرسازی در حال انجام مقدمات کار است.
وی تصریح کرد: نقشه فاز یک این زمین توسط شهرسازی تعیین شده و نقشه فاز دو آن قرار است این هفته تعیین شود.
رئیس اداره تعاون خرمشهر با اشاره به اینکه بخش تعاون تشکل‌های مردمی هستند که در اهتمام با یکدیگر و ظرفیت‌های عموم مردم باتلاش دولت در حمایت از تشکل‌های مردمی شکل می‌گیرند.
پیوسته اظهارداشت: در شش ماهه گذشته 36 تعاونی در زمینه‌های مختلف از جمله پرورش ماهی، حمل و نقل، تخلیه و بارگیری و... ثبت شده‌اند.
وی در خصوص پروژه مسکن مهر آزاد خاطرنشان کرد: کار آماده‌سازی زمین برای این پروژه نیز به شکل جدی و مطلوب در حال انجام است.