در خوزستان زرخیز نباید فقیر و بیکار وجود داشته باشد

 

نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه اهواز اظهار داشت : استان زرخیز خوزستان با برخورداری از یک چهارم صنایع کشور و داشتن زمین های مرغوب زراعی ، نخیلات ، رودخانه های جاری ، سد و نیروگاه ، نفت و گاز ، پتروشیمی و بنادر و درآمدهای نفتی ، نباید فقیر و بیکار داشته باشد .

آیت ا... موسوی جزایری - که به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان و در دیدار با مدیرعامل ، اعضای هیات مدیره و مدیران عامل شرکت های مادر تخصصی تحت پوشش بنیاد توسعه کارآفرینی  سخن می گفت - تصریح کرد : ما خجالت می کشیم بگوییم وضع اقتصادی مان خراب است در حالی که در استان غنی و زرخیز خوزستان به سر می بریم .

وی افزود : در این استان ، امکانات وسیع کشاورزی و صنایع  و نعمت های فراوانی وجود دارد ، چرا وضع اقتصادی و معیشتی مردم خراب است در حالی که وضع اقتصادی خیلی از استان هایی که امکانات ، صنایع ، بنادر و رودخانه های ما را ندارند بهتر از ماست ! چرا آمار بیکاری در استان ما بالاست و طبق آماری که از سال گذشته از اداره کار گرفته شده بالغ بر250 هزار نفر بی کار در استان وجود دارد که 140 هزار نفر آن ها در کلان شهر اهواز به سر می برند ؟! آمار بی کاران در اهواز خیلی وحشتناک است . این در حالی است که مرکز استان خیلی غنی است و نباید این گونه باشد .

نماینده ولی فقیه در استان افزود : برخی استان ها از طریق بنادر خود ارتزاق می کنند اما بنادر استان ما فراموش شده و دست چندم هستند !

امام جمعه اهواز در ادامه ی سخنانش با اشاره به این نکته که تنها وجود امکانات کافی نیست و نیاز به علم و تخصص هم ضروری است ، افزود : بدون بکارگیری علم و تخصص ، طراحی ، انجام کار و بهره برداری از امکانات ممکن نیست .

آیت ا... موسوی جزایری ضمن ابراز خوش حالی از تاسیس بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان و کارهای انجام شده و در دست اقدام آن خاطر نشان کرد : بنیاد توسعه کارآفرینی با بنیاد ولایت لازم و ملزوم و مکمل یکدیگرند . باید همت خود را بالا ببریم و در جهت توسعه شرکت های مادر تخصصی و زیر مجموعه های آن برای ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری ، از افراد متخصص ، صاحب فکر و اندیشه ، متمکن و متنفذ دعوت کنیم تا همه با هم در راه  توسعه ، عمران و آبادانی و ایجاد کار و فعالیت برای بهبود اقتصاد استان تلاش هایی صورت گیرد .

نماینده ی ولی فقیه در استان در پایان سخنانش بر ضرورت آموزش نیروهای بیکار و جویای کار و فاقد مهارت و تخصص بخصوص در مناطق حاشیه نشین تاکید کرد و خواستار همکاری و همیاری همه ی دستگاه ها برای انجام این امر مهم شد .

گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان حاکی است : در ابتدای این دیدار سید سعید هاشمی نور مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان ضمن بیان اهداف تاسیس ، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده ی بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان را به ویژه در زمینه ی ساماندهی کارجویان ، ارایه کرد .

همچنین نماز مغرب و عشا به امامت امام جمعه اهواز اقامه شد .