٧٨ تعاونی مسکن مهر در امیدیه مشغول ساخت‌ و سازند

خبرگزاری فارس: فرماندار امیدیه گفت: در حال‌حاضر 78 تعانی مسکن مهر در این شهرستان به ساخت و ساز مشغول هستند.

عدنان رضایی اظهار داشت: با توجه به روند اجرایی طرح مسکن مهر در امیدیه این طرح پیشرفت فیزیکی مناسبی را دارد.
وی گفت: طرح مسکن مهر که یکی از ایده‌ها و ابتکارات مناسب دولت به‌شمار می‌رود و در همه نقاط کشور در حال اجرا است، در امیدیه نیز در سه نقطه این شهرستان مراحل مختلف خود را سپری می‌کند.
فرماندار امیدیه ادامه داد: در یکی از این نقاط، زمینی به مساحت 55 هکتار به اجرای این طرح اختصاص داده شده است که 25 تعاونی نیز در این مکان مشغول انجام عملیات زیرسازی، شبکه انتقال آب و برق ‌رسانی هستند.
رضایی تصریح کرد: در این مکان قرار است یک‌هزار و 144 واحد مسکونی ساخته شود و در اختیار متقاضیان قرار بگیرد، علاوه براین در یکی دیگر از مناطق این شهرستان و در زمینی به مساحت 35 هکتار، 17 تعاونی مستقر شده و عملیات زیرسازی و خط انتقال را به پایان رسانده‌ و در حال انتقال شبکه برق هستند.
وی با بیان اینکه در این منطقه نیز یک‌هزار و 706 مسکن ساخته و واگذار خواهد شد، خاطرنشان‌کرد: همچنین سه تعاونی ‌دیگر در این منطقه در حال انجام ساخت ‌و ساز صنعتی بوده که با انجام و تکمیل این مراحل، 12 واحد ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
فرماندار امیدیه افزود: در نقطه سوم نیز در 60 هکتار زمین 40 تعاونی تشکیل و عملیات آماده‌سازی و زیرسازی زمین‌ها را با پیشرفتی بالای 90 درصد در حال انجام هستند که با پایان این مرحله کار ساخت‌و ساز نیز آغاز می‌شود.
رضایی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی و مربوط در این شهرستان اقدامات و همکاری بسیار مناسبی را در راستای اجرای طرح مسکن مهر انجام داده‌اند، افزود: این همکاری و تعامل موجب شده تا طرح مسکن مهر امیدیه مطابق با برنامه زمانبندی شده و با شتاب مناسبی انجام شود.
وی ادامه داد: بانک‌های عامل نیز در این راستا همکاری مناسبی داشته و چنانچه اعتبارات مورد نیاز آنها تخصیص داده شود، قطعاً شاهد تعامل بیشتر آنها و اتحادیه‌ها خواهیم بود.
فرماندار امیدیه در پایان ابرازامیدواری کرد با اجرای این طرح در زمان مقرر شاهد بهره‌مندی مردم این شهرستان و به‌ویژه زوج‌های جوان از آن در آینده نزدیک باشیم.