70 هزار نفر در خرمشهر سهام‌دار شدند

خبرگزاری فارس: نایب رییس تعاونی سهام عدالت خرمشهر گفت: تاکنون 70 هزار نفر در خرمشهر سهام‌دار شده‌اند.

شهرزاد جلیلیان اظهار داشت: از ابتدای انجام مراحل مختلف ثبت‌نام سهام عدالت در خرمشهر تاکنون حدود 70 هزار نفر در این شهرستان سهام‌دار شده‌اند.
وی اظهارداشت: برخی از مشمولان که شامل کارمندان دولتی، کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند و برگه سهام عدالت خود را دریافت کرده و هنوز آن‌را ثبت‌ نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به تعاونی سهام عدالت نسبت به ثبت آن در تعاونی اقدام کنند.
نایب رئیس تعاونی سهام عدالت خرمشهر ادامه داد: این افراد باید حداکثر تا پانزدهم ماه‌جاری نسبت به انجام این کار اقدام کنند و پس از گذشت این مدت دیگر امکان ثبت برای آنها وجود ندارد، البته بیشتر افرادی که مشمول دریافت سهام در مراحل قبل بودند، برگه سهام عدالت خود را دریافت و آن را ثبت کرده‌اند و فقط تعداد افراد بسیار اندکی از آنها هنوز این کار انجام نداده‌اند که طبق آمار موجود تعدادشان از حدود 50 نفر بیشتر نخواهند بود.
وی با بیان اینکه سهام دار شدن افراد مراحل مختلفی را سپری می‌کند که مرحله شناسایی نخستین مرحله است، تصریح کرد: انجام شناسایی مربوط به هر قشر و طبقه‌ای بر عهده سازمان زی‌ربط آن بوده و تعاونی سهام عدالت وظیفه‌ای در این خصوص ندارد، اما پس از شناسایی افراد و دریافت برگه سهام عدالت این برگه‌ها باید در تعاونی ثبت و در آن صورت است که افراد سهام‌دار محسوب می‌شوند و صرف داشتن این برگه‌ها به معنی سهام‌دار بودن افراد نیست.
وی خاطرنشان‌کرد: در زمینه مشاغل آزاد و کارخانجات خصوصی نیز تاکنون هیچ ابلاغی به تعاونی‌ها در زمینه ثبت نام و یا پرداخت سهام به این اقشار انجام نشده است.
نایب رئیس تعاونی سهام عدالت خرمشهر افزود: با این وجود تعداد زیادی از این افراد به تعاونی سهام عدالت مراجعه و در خصوص زمان و نحوه سهام‌دار شدن خود جویا می‌شوند.
جلیلیان اظهارداشت: امیدواریم تا پایان سال‌جاری عملیات شناسایی این افراد در ادارات ذی‌ر‌بط خود انجام شود تا در سال آینده شاهد سهام‌دار شدن این افراد نیز باشیم.