ضرورت فرهنگ سازی برای توسعه تعاونی های مسکن

   معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: تدوین طرح جامع مسکن روستایی و شهری استان خوزستان به منظور دسترسی به آمار صحیح اوضاع مسکن ضروری است.   

 سید عباس طباطبایی، در جلسه کارگروه مسکن خوزستان اظهار داشت: طرح جامع مسکن شهری استان که مقرر شده تا پایان شهریور ماه امسال نهایی شود، باید سریعتر آماده شود و آغاز تهیه طرح جامع مسکن روستایی نیز باید به سرعت در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تهیه طرح جامع مسکن روستایی بر عهده بنیاد مسکن است، افزود: این طرح باید به طور کامل تهیه و تمام روستاها حتی روستاهای زیر 20 خانوار را شامل شود.

طباطبایی عنوان کرد: با داشتن طرح جامع مسکن روستایی و شهری می توان برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت با هدف مقاوم سازی مسکن و نوسازی بافتهای فرسوده اجرا شود.

وی سهمیه مقاوم سازی مسکن استان را طی سال گذشته 15 هزار واحد اعلام کرد و ادامه داد: باید با پیگیری های مداوم این سهمیه را در استان خوزستان افزایش دهیم.

معاون عمرانی استانداری خوزستان همچنین بر ضرورت فرهنگ سازی برای توسعه تعاونی های مسکن تاکید کرد و گفت: باید اعتماد سازی ایجاد شود تا اعضای تعاونی ها هر چه سریع تر نسبت به مراحل دریافت و آماده سازی زمین اقدام کنند.

طباطبایی یادآور شد: در صورتی که به طور شایسته ای در مورد تعاونی های مسکن فرهنگ سازی کنیم با مشکل چندانی مواجه نخواهیم شد و در این راستا باید مسئولان مربوطه اقدامات اساسی و تاثیرگذاری برای افزایش اعتماد مردم انجام دهند.

وی همچنین اعطای تسهیلات بانکی برای نوسازی بافتهای فرسوده را ضروری دانست و اظهار داشت: در این راستا مصوب می شود اعتباری معادل 250 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شود.