کارگروهی شدن طرح مسکن مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است

خبرگزاری فارس: مدیر اتحادیه تعاونی های مسکن مهر خرمشهر گفت: کارگروهی شدن طرح مسکن مهر مشکلات فراوانی را به‌ویژه در این شهرستان ایجاد کرده است.

فرشید زارع اظهار داشت: طرح مسکن مهر یکی از طرح‌های مناسبی است که امیدواری بسیاری را در زمینه خانه‌دار شدن مردم ایجاد کرده است، اما متاسفانه در خرمشهر به دلیل بروز مشکلاتی روند اجرایی این طرح عملاً با پیشرفت مناسبی انجام نمی‌شود.
مدیر اتحادیه تعاونی مسکن مهر خرمشهر در ادامه با بیان اینکه تا پیش از این متقاضیان طرح مسکن مهر در قالب اتحادیه‌های تعاونی اقدام به ساخت‌وساز می‌کردند، ادامه داد: در روزهای گذشته بخشنامه جدیدی ابلاغ شده است که در آن متقاضیان طرح مسکن مهر در قالب کارگروه‌های سه تا چهار نفره اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.
زارع تصریح کرد: این بخشنامه برای تسریع در روند اجرایی کارها ابلاغ شده، اما با توجه به وضعیت منطقه از نظر فرهنگی و زندگی مردم انجام این کار در شهرهایی همچون خرمشهر بسیار مشکل است.
وی اضافه کرد: این بخشنامه منجر به ایجاد مانعی بزرگ در راه اجرای طرح مسکن مهر در خرمشهر و شهرهایی که بافت جمعیتی و فرهنگی همچون این شهر را دارند، ایجاد کرده و علاوه بر این اجرای طرح توسط کارگروه‌های سه تا چهار نفره بسیار سخت است، البته قرار است، جلسه‌ای را با مدیران اتحادیه مسکن مهر استان برگزار و در خصوص این مسئله بحث شود.
زارع افزود: مسئله دیگر در این زمینه کم‌بودن مبلغ تسهیلات در مقایسه با هزینه‌های اجرای طرح است.
وی ادامه داد: به‌طور مثال، برای آماده‌سازی زمین یک میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است، در حالی‌ که زمین تحویل داده شده برای اجرای طرح در خرمشهر باتلاقی بوده است و چندین برابر تسهیلات آن نیاز به هزینه دارد.
مدیر اتحادیه تعاونی مسکن مهر خرمشهر با بیان اینکه مردم منطقه به دلیل ضعف بنیه اقتصادی قادر به پرداخت هزینه‌های زیاد مراحل مختلف اجرای این طرح نیستند، تصریح کرد: مردم با تصور کمک 14 میلیونی دولت و آورده چهار تا 5 میلیون تومانی خود در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، در حالی‌که آورده مورد نیاز متقاضیان حدود 12 میلیون تومان است.
زارع در ادامه با بیان اینکه برابری تسهیلات اعطایی به متقاضیان طرح مسکن مهر در خرمشهر و دیگر شهرها صحیح نیست، گفت: باتوجه به اینکه در خرمشهر هیچ معدنی وجود ندارد و قیمت تمام شده مصالح ساختمانی در مقایسه با شهرهایی که دارای معادن هستند، چندین برابر است، لازم است تا تسهیلات اعطایی در شهرهایی همچون خرمشهر بیش از سایر شهرها باشد.
وی در پایان با بیان اینکه طرح مسکن مهر خرمشهر به‌واسطه مشکلات فراوان پیش‌رو پیشرفت مناسبی نداشته است، از همه مسئولان و متولیان خواست تا امیدواری‌های ایجاد شده در مردم در خصوص به سرانجام رسیدن این طرح را به یاس مبدل نکرده و تلاش خود را برای رفع مشکلات و تسریع در اجرای کار را انجام دهند.