اختصاص 2.5 هکتار زمین به ساخت مسکن مهر در شهر گتوند

فرماندار شهرستان گتوند از اختصاص 2.5 هکتار زمین به اجرای طرح مسکن مهر در این شهرستان خبرداد.

قدرت‌اله امانی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی و صنعت ایسنا در خوزستان، با بیان این مطلب افزود: این میزان زمین از محل منابع ملی که در اختیار سازمان مسکن و شهرسازی بود تامین نشد و در نتیجه سازمان مسکن و شهرسازی مجبور به خرید زمین شد. پس از انجام کارهای کارشناسی 2.5 هکتار زمین در بخش مرکزی گتوند برای این شهرستان و بخش ترکالکی برای طرح مسکن مهر اختصاص یافت.

وی با بیان این که بر اساس تصویب کمیسیون مربوطه، می‌توان از زمین‌های بدون استفاده ادارات دولتی در محدوده شهر برای طرح مسکن مهر استفاده کرد، ادامه‌داد: همچنین برای اجرای طرح مسکن مهر در صالح شهر، در حال رایزنی هستیم، تا از زمین‌های بدون استفاده بانک کشاورزی استفاده کنیم.

امانی‌پور تصریح‌کرد: تاکنون حدود 360 نفر متقاضی مسکن مهر در شهرستان گتوند ثبت‌نام کرده‌اند البته سازمان مسکن و شهرسازی و اداره تعاون در حال پالایش این تعداد متقاضی هستند تا آمار دقیق واجدین شرایط مسکن مهر مشخص شود.

وی با بیان این مطلب که هم‌اکنون مشکلی در اجرای طرح مسکن مهر در گتوند وجود ندارد، گفت: مشکل اصلی این طرح نبود، زمین مورد نیاز طرح بود که با اقدامات انجام شده این مشکل نیز حل شده است. در حال حاضر سازمان مسکن و شهرسازی انجام اقدامات لازم برای تملک زمین را پی‌گیری می‌کند.

امانی‌پور تاکیدکرد: سازمان آب و برق و شرکت گاز متعهد به اجرای زیرساخت‌های لازم برای مسکن مهر است و با تملک زمین مورد نیاز عملیات اجرایی مسکن مهر آغاز خواهد شد.