21 شرکت تعاونی در آبادان تشکیل شد
 
سید ناصر مشعشعیانخبرگزاری فارس: رییس اداره تعاون آبادان گفت: در 9 ماهه سال جاری 21 شرکت تعاونی در این شهرستان تشکیل و به ثبت رسید.

سیدناصر مشعشعیان اظهار داشت: به منظور ایجاد و تامین شرایط و امکانات کار برای افراد جویای‌کار و کمک به توسعه اقتصادی، 21 شرکت تعاونی در بخش‌های صنعتی، خدماتی، کشاورزی، حمل و نقل دریایی و مسکن در شهرستان آبادان تشکیل شده است.
وی تعداد اعضای شرکت تعاونی تشکیل شده را 572 نفر عنوان کرد و افزود: با تشکیل تعاونی‌های مذکور 441 فرصت شغلی در آبادان ایجاد شده است.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان خاطرنشان کرد: در این شرکت‌ها با 64 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
مشعشعیان تصریح کرد: اشتغال‌زایی برای افراد فارغ التحصیل شده از دانشگاه‌ها، مراکز عالی و فنی و حرفه‌ای از اهداف مهم اداره تعاون است.
وی اضافه کرد: اداره تعاون طبق وظایف قانونی نسبت به افزایش تعاونی‌ها اقدامات موثری در دست اقدام دارد که بر اساس برنامه زمانبندی شده برای رسیدن به این اهداف پیگیری خواهد شد.
مشعشعیان اظهار داشت: در حال حاضر در دولت دهم فعالیت تعاونی‌ها در سطح شهرستان آبادان روند رو به رشدی را طی می‌کند.
رئیس اداره تعاون آبادان افزود: در سال‌های اخیر حجم تعاونی‌های تشکیل شده در آبادان به بیش از 500 تعاونی فعال رسیده که نویدبخش فعالیت چشمگیر اقتصادی در منطقه است.
مشعشعیان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 31 هزار نفر در تعاونی‌های موجود فعالیت دارند، گفت: تعاونی‌های مسکن نیز در این شهرستان به شکل جدی برای ساخت مسکن در این شهر نیز مشغول به فعالیت شده‌اند.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان ادامه داد: اداره تعاون آمادگی خود را نسبت به تشکیل تعاونی‌های مختلف اعلام می‌کند و افراد جویای کار می‌توانند با تشکیل تعاونی‌های چند نفره به فعالیت اقتصادی زودبازده روی آورند.
مشعشعیان ادامه داد: متقاضیان و اعضای تعاونی طرح مسکن مهر باید برای اجرای هر چه سریع‌تر کارها و تسهیل در روند ساخت و ساز نسبت به تهیه و تامین به موقع آورده خود در تعاونی‌ها اقدام کنند.
وی ادامه داد: بر اساس توافق انجام شده با بانک توسعه تعاون، مقرر شده تا برای تامین آورده مورد نیاز متقاضیان 50میلیون ریال وام پرداخت شود.