پایان کار آماده‌سازی زمین برای 1150 واحد مسکن مهر در بندر امام

خبرگزاری فارس: مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن شماره یک بندر امام گفت: تاکنون کار آماده‌سازی زمین برای یک هزار و 150 واحد مسکن مهر در این شهرستان به‌اتمام رسیده است.

سعید چشم‌پاک اظهار داشت: عملیات احداث مسکن مهر در این شهرستان به 13 تعاونی مسکن مهر در قالب فرهنگیان، کارمندی و کارگری واگذار شده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد واحدهای احداثی توسط این تعاونی‌ها حدود یک هزار و 150 واحد است که از این تعداد 11 تعاونی 994 میلیون تومان وام آماده‌سازی را دریافت کرده‌اند.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن شماره یک بندرامام خمینی(ره) افزود: این 11 تعاونی پیمانکار اجرایی خود را برای احداث واحدهای مسکونی انتخاب و در حال احداث فنداسیون یا تجهیز کارگاه هستند، همچنین دو تعاونی به ظرفیت 156 واحد نیز در حال دریافت وام آماده‌سازی هستند.
چشم‌پاک تصریح کرد: این تعاونی‌ها پروانه ساخت خود را اخذ کرده است و پس از پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی، به‌زودی اقدام به تشکیل پرونده جهت اخذ تسهیلات وام 14 میلیون تومانی ساخت خواهند کرد.
وی در ادامه گفت: به موازات آغاز عملیات اجرایی ساخت و ساز واحدهای مسکونی، کار احداث معابر توسط اتحادیه نیز انجام می‌شود تا سازمان‌ها و ادارات خدمات‌رسان اقدامات اجرایی خود را در سایت اتحادیه آغاز کنند.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن شماره یک بندرامام با برشمردن عمده‌ترین مشکلات تعاونی‌ها، تصریح کرد: عمده‌ترین مشکلات توان مالی ضعیف تعاونی‌ها با توجه به هزینه‌بر بودن کار ساخت واحدهای مسکونی، تغییرات مدام تعداد اعضای تعاونی‌ها، مشخص نبودن برنامه سازمان‌های خدمات‌رسان نظیر شهرداری، آبفا، برق، گاز، مخابرات و ... برای ارائه خدمات شهری به سایت تعاونی‌های مسکن، عدم تولید مصالح ساختمانی مورد نیاز و وارد کردن مصالح از شهرها و استان‌های دیگر است، که کار آماده‌سازی زمین با توجه به مشکلاتی که در مسائل اجرایی به وجود می‌آید با اندکی تاخیر مواجه شده ولی با تغییراتی که داده شد و با حمایت‌های مسئولان استان و شهرستان، این مشکلات در حال جبران هستند.
وی اظهارداشت: با آغاز عملیات ساخت و ساز توسط تعاونی‌ها و با عزمی که در کل استان برای پیشبرد طرح مسکن وجود دارد و رتبه مناسب بندر امام در استان از لحاظ پیشرفت کار به‌زودی شاهد ارتقای جایگاه شهر در استان خواهیم بود.
چشم‌پاک با بیان اینکه پایان طرح ساخت واحدهای مسکونی به عوامل زیادی بستگی دارد، تصریح کرد: از جمله این عوامل انجام تعهدات مالی اعضای تعاونی‌ها، پرداخت به موقع وام توسط بانک‌های عامل، شرایط جوی، رساندن خدمات شهری به واحدهای مسکونی در حال ساخت، تأمین مصالح ساختمانی و غیره است که در صورتی‌که تمام عوامل مهیا باشد، بر اساس یک برنامه زمانبندی مناسب تعاونی‌ها در هنگام عقد قرارداد ساخت با پیمانکار اجرایی می‌توانند، طرح خود را در زمان مقرار به پایان برسانند.
وی گفت: هدف طرح مسکن مهر تأمین مسکن قشر عظیمی از مردم است این طرح بزرگ اگر به‌طور کامل اجرایی شود، مشکل مسکن را در کشور تا حدود زیادی به صورت ریشه‌ای حل می‌کند.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن شماره یک بندرامام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: از این رو تمام نهادها و ادارات نظیر مسکن و شهرسازی، تعاون، شهرداری، بانک، فرمانداری‌ها، آب، برق، گاز، مخابرات و ... در اجرای این طرح دخالت دارند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد مسئولان با هدف خدمتگزاری به مردم به هر شکل و در هر زمان هرگونه کمک و مساعدتی را در تأمین مسکن و آبادانی زمین از مردم دریغ نکنند.