تخفیف مالیاتی 10 تا 25 درصدی برای تعاونی ها

همایش تعاونی های سهام عدالت در استان خوزستان مدیر کل تعاون خوزستان اعلام کرد : گسترش مالکیت در سطح عموم مردم ، حمایت از تشکیل و توسعه ی تعاونی ها ، تخفیف های مالیاتی ، حضور در عرصه های اقتصادی بانکداری و بیمه از جمله سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی است که تصویب و ابلاغ شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهدی قطبی زاده که در گرد هم آیی تعاونی های سهام عدالت استان سخن می گفت ، توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و تغییر روند تشکیل تعاونی ها از تعاونی های متعارف به تعاونی های جدید در قالب شرکت های تعاونی  فراگیر ملی و سهامی عام را از دیگر سیاست های اصل 44 برشمرد و از تشکیل و فعالیت تعداد 20 شرکت تعاونی سهام عدالت در استان خبر داد و گفت : تعاونی های سهام عدالت در دو سال گذشته فعالیت های خوبی داشته اند .

وی اظهار امیدواری کرد : بعد از بهره مندی سهامداران تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) بهزیستی و ایثارگران از سود سهام عدالت ، دیگر دهک های جامعه نیز از این سهام بهره مند شوند .

مدیرکل تعاون استان خوزستان همچنین گفت : با تصویب لایحه اجرایی اصل 44 ، دولت برای حمایت از اعضای تعاونی‌ها  ، تخفیف مالیاتی از 10 تا 25 درصد درنظر گرفته است .

در ادامه ی این گرد هم آیی ، رییس سازمان اقتصادی و دارایی خوزستان در سخنانی ، تعاونی های سهام عدالت را منحصربه فرد برشمرد و گفت : مشمولان سهام عدالت 60 درصد جامعه را در بر می گیرند  و در استان خوزستان 2 میلیون و 400 هزار نفر خواهند بود که به عضویت تعاونی ها ی سهام عدالت در خواهند آمد .

مسعود صدری با اشاره به تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاونی دراقتصاد ملی تا پایان برنامه پنجم توسعه (1393) گفت : سهم 25 درصد ، سهم کوچکی از اقتصاد ملی نیست . باید 140 هزار میلیار تومان سهام واگذار شود .

 وی در مورد مشکل مکان تعاونی های سهام عدالت گفت : با ابلاغ دولت مقرر شده است که سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان ها برای هر تعاونی سهام عدالت یک فضای 200 متری ساخته و در اختیار آن قرار دهد .

وی با اشاره به این نکته که تعاونی های سهام عدالت با اعتباراتی که دارند ، نباید از نظر امکانان ضعف داشته باشند از مدیران تعاونی های سهام عدالت خواست تعاونی های خود را به سیستم رایانه ای مجهز کنند .