تعاونی های مرزنشینان آبادان 12 هزار تن کالا صادر کردند‌

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تعاون آبادان از صدور 12 هزار تن کالا توسط شرکت‌های تعاونی مرزنشینان در آبادان طی 9 ماهه گذشته سال جاری خبر داد.

سیدناصر مشعشعیان اظهار داشت: در 9 ماهه گذشته شرکت‌های تعاونی مرز نشینان شهرستان آبادان 12 هزار تن کالا را به ارزش 7 میلیون و 420 هزار دلار کالا به کشورهای خارجی صادر کردند.
وی عمده کالاهای صادراتی را انواع میوه و تره‌بار، علوفه، دام زنده و محصولات آبزی عنوان کرد و افزود: این کالاها عمدتاً به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کویت‌، امارات و عراق صادر شده است.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان افزود: در مقابل کالاهای صادر شده به میزان 256 هزار تن انواع کالا به ارزش 2 میلیون و 294 هزار دلار مورد نیاز اعضای شرکت تعاونی‌های مرزنشینان شهرستان آبادان وارد منطقه شده است.
وی اظهار داشت: برنج خارجی، چای و کولرگازی از عمده کالاهای وارداتی در این مدت بوده است.
مشعشعیان اضافه کرد: واردات و صادرات کالا در شهرستان آبادان عمدتاً از مرز دریایی و مرز شلمچه انجام می‌شود.
وی گفت: در حال حاضر یک شرکت تعاونی مرزنشینان در اروندکنار و سه شرکت تعاونی مرزنشینان در آبادان فعالیت چشمگیری در این 9 ماهه داشته‌اند.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان تصریح کرد: در دولت دهم فعالیت تعاونی‌های مرزنشینان در سطح شهرستان آبادان روند رو به رشدی را طی کرده است.
وی تعداد کل شرکت‌های تعاونی فعال در آبادان را 500 شرکت عنوان کرد و افزود: این شرکت‌ها در زمینه خدماتی، حمل و نقل زمینی و دریایی، کشاورزی و مسکن فعالیت دارند.
مشعشعیان تصریح کرد: اکثر شهروندان آبادانی و اروندکنار عضو شرکت‌های تعاونی مرزنشینان هستند.