١۵۴ طرح تولیدی و خدماتی اداره تعاون به هیات دولت ارایه می‌شود‌

مدیرکل تعاون خوزستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون استان خوزستان از ارائه 154 طرح تولیدی، خدماتی اشتغالزا به هیئت دولت به منظور تامین اعتبار اجرایی آن خبر داد.

مهدی قطبی‌زاده با بیان اینکه این طرح‌ها در تمامی شهرستان‌های خوزستان اجرا می‌شود و اعتبار مورد نیاز آن 375 میلیارد ریال است، افزود: این طرح‌ها برای 3 هزار و 500 نفر اشتغالزایی می‌کند.
وی با اشاره به دیگر طرح‌های پیشنهادی اداره‌کل تعاون برای تخصیص اعتبار گفت: همچنین اتمام 69 طرح تعاونی مسکن که در قالب تعاونی مسکن مهر گنجانده نمی‌شوند، از دیگر پیشنهاداتی است که در سفر دولت ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: این طرح‌های مسکن، از سال‌های قبل از دولت زمین دریافت کرده است، اما نیمه‌کاره مانده‌اند.
مدیرکل تعاون استان خوزستان همچنین از درخواست مجوز برای استخدام 50 نفر در سطح استان برای ادارات مربوطه تعاون خبر داد و تصریح کرد: این درخواست در سفر دوم هیئت دولت به استان مصوب شده بود که متاسفانه به آن عمل نشد و امیدواریم در این سفر عملی شود.
قطبی‌زاده افزود: همچنین درخواست اعتبار 50 میلیون تومانی برای تکمیل کتابخانه دیجیتالی مخصوص تعاون که ساختمان آن آماده است، ارائه شده و تنها بخش تجهیزات داخلی آن از جمله وجود کامپیوتر و اتصال آن به اینترنت نیازمند اعتبارات است.
وی با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور در حال اجرا است و می‌تواند الگوی کشوری مناسبی باشد، خاطرنشان کرد: ساختمان آن با اعتباری بالغ بر 50 میلیون از محل اعتبارات استانی آماده شده است.