واگذاری امور تعدادی از مجموعه های پایین دستی شرکت نفت به تعاونی ها

وزیر تعاون در دیدار با تعاونگران خوزستان خواستار شد :

بخش تعاونی هنوز نیازمند توسعه است . چرا که برای گسترش فرهنگ تعاونی زحمت زیادی لازم است . اصولا هر چیزی که به فرهنگ نیاز دارد به صورت دفعی میسر نیست و از طریق بخشنامه هم درست نمی شود .     

وزیر تعاون با بیان این مطلب در جمع مدیران و اعضای هیات مدیره بنیاد توسعه کار آفرینی و تعاون و اتاق تعاون استان تاکید کرد : برای تداوم کار در زمینه ی گسترش فرهنگ تعاونی تلاش مستمر لازم است . همان گونه که در استمرار کار بنیاد توسعه و اتاق تعاون تلاش کردید و اراده ی خوبی در ادامه ی کار از خود نشان دادید .

وزیر تعاون در دیدار با تعاونگران خوزستان خواستار شد

دکتر محمد عباسی با اشاره به خیل آمار بیکاران در استان بر ضرورت افزایش تشکل های مردمی در قالب تعاونی تاکید کرد و گفت : وسعت کار در استان خوزستان زیاد است و هر دستگاه و شرکتی می تواند در جایگاه خود در زمینه ی ایجاد اشتغال و رشد و توسعه استان و افزایش بهره وری نقش آفرینی کند .

وزیر تعاون همچنین ضرورت فرهنگ سازی در بخش تعاونی را یاد آور شد و ایجاد اشتغال کارجویان را از اولویت های بخش تعاونی در کشور بر شمرد .

دکتر عباسی در ادامه سخنان خود با اشاره به این نکته که کشورهای اروپایی به اندازه ی استان خوزستان قابلیت اقتصادی ندارند اما دارای ثروت هستند خواستار واگذاری و اداره ی امور برخی از مجموعه های پایین دستی شرکت نفت توسط مردم و در قالب شرکت های تعاونی شد .

وی خطاب به حاضران گفت : امروزه ضرورت راه اندازی کارخانه ی تولید فکر و ایده در استان و کشور احساس می شود . جای آن در کشور ما خالی است . با توجه به این که تعاون بهترین شیوه ی اقتصادی است ، می توان تعاونی تولید ایده تشکیل داد و درآمد کسب کرد .

وزیر تعاون در پایان خواستار سپرده گذاری هر چند اندک تعاونی ها در بانک توسعه تعاون به منظور سرمایه گذاری در طرح های بزرگ و ایجاد اشتغال و کار و تولید شد . 

در این نشست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان و نیز مدیر عامل اتاق تعاون خوزستان گزارشی از عملکرد حوزه های فعالیت خود را ارایه دادند .