اجازه بی توجهی به مصوبات دولت در سفرهای استانی نمی دهیم

وزیر تعاون در جلسه شورای اداری شهرستان لالی

 

وزیر تعاون تصریح کرد : حضور مجدد دولت در استان ها تعهد به وعده های داده شده است . بنابراین ، اجازه نمی دهیم افرادی تصمیمات و مصوبات راسخ دولت در سفرهای استانی به شهرها را با بی توجهی خود به تعویق بیندازند .

وزیر تعاون در حال افتتاح دبیرستان دخترانه ام البنین

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، دکتر محمد عباسی - که در جلسه ی شورای اداری شهرستان لالی سخن می گفت افزود : مسایل و مشکل های شهرستان لالی بسیار است و یک جا حل شدنی نیست . باید اولویت بندی شوند . با این حال مردم خوب و وفادار این شهرستان توقع دارند که از بدبختی دیرینه و چند صد ساله ای که گریبان شان را گرفته رهایی یابند و این حق آن هاست .

وزیر تعاون و هیات همراه در شهرستان لالی

وی بر ضرورت مشارکت مردم در طرح ها و پروژه های تولیدی و خدماتی با توجه به توان و استعداد منطقه تاکید کرد و افزود : شهرستان لالی در کنار محرومیت هایی که دارد ، دارای ارزش های متعالی و مردمی است و در دنیا صداقت و پاکی چنین مردمی را کم تر می توان یافت . اگر نگاهی به وجوه تخصصی مدیریتی جهان از جمله منابع انسانی ، فرهنگ سازمانی و اجتماعی که تدریس می شود بیندازیم ، خواهیم دید که سال ها باید تخصص ایجاد کنند تا بخشی از یک روحیه ی تعهد و صداقت را در انسان ها فراهم کنند اما این روحیه در مردم شهرستان لالی به شکل ذاتی و اجتماعی وجود دارد . دکتر محمد عباسی امر آموزش را مهم توصیف کرد و خواستار آموزش برخی روش ها به شکل حرفه ای شد .

دکتر محمد عباسی وزیر تعاون و هیات همراه در بین دانش آموزان خوش حال شهرستان لالی

وزیر تعاون افزود : آن چیزی که مولفه ی توسعه است ، همت و فکر خود آدم هاست که چه گونه سرمایه ها و امکانات بالقوه را بالفعل تبدیل کنند . آن هم با کمک و حمایت دولت .

وی با اشاره به این نکته که دولت برای انجام کار و فعالیت در زمینه های مورد نیاز این منطقه از جمله : گازرسانی ، تاسیس دانشگاه ، ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی ، فرهنگی ، آموزشی و راه های مواصلاتی و  ... باید زیر ساخت ها را فراهم کند ، اظهار داشت : توقع مردم فداکار شهرستان لالی در مورد استفاده از امکانات و مواهب زندگی بر حق است و ما پیگیر تحقق این امور هستیم .

وزیر تعاون و هیات همراه قبل از افتتاح و ورود به کارخانه آب معدنی لالیا در شهرستان لالی

وی ادامه داد : در حقیقت دولت به دنبال نهادینه شدن روحیه ی عدالت ورزی در جامعه است .  جامعه ای که خواستگاه ملت خوب ما از جمله مردم و عشایر غیور ، پاک و دلیر این منطقه است که باید از مزایا و امکانات کشور استفاده کنند .

دکتر عباسی در ادامه سخنان خود از راه اندازی شعبه ی بانک توسعه تعاون و تقویت دفتر نمایندگی تعاون در ابتدای سال آینده در شهرستان لالی خبر داد و بر ضرورت توانمند سازی به منظور ایجاد اشتغال تاکید کرد و خواستار نیاز سنجی و مدیریت در زمینه منابع انسانی و ظرفیت های اقتصادی شد.

گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان حاکی است : در این جلسه ، سید احمدی امام جمعه ، لامی زاده فرماندار ، دکتر امیدوار رضایی نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی در مجلس شورای اسلامی و نیز نماینده شورای شهرستان در سخنانی به بیان در خواست های مردم و حل مسایل و مشکلات شهرستان لالی در زمینه های تکمیل و راه اندازی طرح ها و پروژه هایی چون : " مصلای نماز جمعه ، حوزه های علمیه خواهران و برادران ، کانون های فرهنگی و قرآن ، گاز رسانی ، ناتوانی مردم در پرداخت قبوض برق به ویژه در زمستان ، تاسیس شعبه بانک توسعه تعاون ، ساخت خانه های پزشکان ، ساخت خانه معلم ، ساخت سد تراز ، تکمیل و بهسازی جاده  لالی به سردشت ،  مسکن مهر ، راه اندازی اداره ثبت و اسناد ، نبود پزشکان متخصص ، راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان ، بهسازی جاده ها ، رفع مشکل بی کاری ، حل معضل اشتغال ، تقویت شهرداری و عمران شهر ، ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه گذاران ، ساخت خوابگاه ، در نظر گرفتن مکانی برای دانشگاه پیام نور ، ساخت مکان هایی برای استراحت و اتراق گردشگران" پرداختند .

وزیر تعاون و هیات همراه در حال قرائت فاتحه بر مزار شهیدان لالی

گزارش دیگری حاکی است : در آیینی با حضور وزیر تعاون ، مدیر عامل بانک توسعه تعاون ، مدیرکل تعاون خوزستان ، امام جمعه ، فرماندار و نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی در مجلس شورای اسلامی دو طرح آموزشی و تولیدی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

یک باب دبیرستان دخترانه 16کلاسه به نام ام البنین با هزینه ای بالغ بر 9500میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و در زمینی به مساحت 500 متر مربع و با زیربنای دوهزارو 700 مترمربع ساخته شد .

همچنین کارخانه تولید آب معدنی لالی درزمینی به مساحت یک هکتار و با زیربنای دو هزارمترمربع و با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال ساخته شد . این کارخانه دارای ظرفیت تولید 15هزار بطری آب معدنی ( آشامیدنی ) درساعت است .

از سوی دیگر ، وزیر تعاون و هیات همراه با حضور در گلزار شهدا و قرائت فاتحه یاد حماسه آفرینان 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشتند . 

وزیر تعاون در دیدار با مردم محروم شهرستان لالی

دکتر عباسی وزیر تعاون همچنین پای صحبت عده ای از مردم محروم شهرستان لالی نشست و از نزدیک با مسایل ، مشکل ها و خواسته های آنان آشنا شد و ضمن دریافت نامه های آنان قول مساعد داد که از طریق مبادی ذی ربط رسیدگی نامه ها را پیگیری کند .