فاز نخست پایانه تنها 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

مدیر عامل شرکت تعاونی گل و گیاه زینتی دزفول گفت: پس از گذشت چهار سال تاکنون مشکل دریافت سند زمین پایانه گل و گیاه دزفول و تامین بودجه مورد نیاز برای تکمیل فاز نخست این پایانه رفع نشده است.

عباس علی‌محمدی در گفت و گو با (ایسنا) عنوان کرد: این پایانه شامل احداث سردخانه برای نگهداری گل و گیاه، سالن کنفرانس، تهیه دستگاه بسته‌بندی گل و محلی برای بارگیری در زمینی به مساحت سه هکتار است.

وی افزود: با وجود آنکه 195 میلیون تومان بودجه اولیه از سوی دولت تامین شد و 200 میلیون تومان هم توسط اعضا هزینه شد تا کنون فاز نخست این پایانه تنها 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

علی‌محمدی با اشاره به فرا رسیدن فصل برداشت گل و گیاه و مشکلات پیش روی گل‌کاران تاکید کرد: تقاضای کم در هفته‌های اخیر منجر به کاهش قیمت گل در بازار و زیان دیدن گل کاران شده است.

مدیر عامل شرکت تعاونی گل و گیاه زینتی دزفول یادآور شد: سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته از سوی گل‌کاران امکان صادرات گل ایجاد شد اما به دلایلی صادرات گل استان در امسال متوقف شد.

وی تصریح کرد: توقف صادرات گل خوزستان در شرایطی رخ داد که قیمت تمام شده گل‌های وارداتی کمتر از قیمت تمام شده گل‌های تولیدی است که این مساله منجر به افزایش واردات و از بین رفتن تولید گل در استان می‌شود.

علی‌محمدی علت هزینه‌های بالای تولید گل در خوزستان را هزینه بالای ساخت اسکلت گلخانه و تهیه پلاستیک گلخانه دانست و گفت: با این وجود به گل‌کاران کودشیمیایی نمی‌دهند و آن‌ها خود باید کود مورد نیازشان را با هزینه بالا از بازار تهیه کنند.

وی یادآور شد: از مسؤولان جهاد کشاورزی خوزستان انتظار می‌رود برای جلوگیری از نابودی گلخانه‌های تولیدی گل و گیاه استان چاره‌ای بیندیشند و به دنبال حمایت بیشتر از این بخش کشاورزی فعال استان باشند.