بانک‌ها در پرداخت به ‌موقع تسهیلات ساخت و ساز مسکن مهر همکاری کنند

فارس: مدیرعامل تعاونی مسکن مهر آبادان گفت: بانک‌ها باید در پرداخت به‌ موقع تسهیلات ساخت و ساز مسکن مهر همکاری کنند.

مرتضی رخیصی با اشاره به اینکه بانک ملی به عنوان بانک عامل در پرداخت تسهیلات ساخت و ساز مسکن مهر در آبادان است، اظهار داشت: بانک ملی به ‌عنوان بانک عامل اهتمام مطلوبی در زمینه پرداخت تسهیلات به اعضا نمی‌کند.
وی خاطرنشان کرد: با وجود معرفی چهار شرکت تعاونی به این بانک جهت دریافت تسهیلات، تاکنون تسهیلاتی به این تعاونی‌ها پرداخت نشده است.
مدیرعامل تعاونی مسکن مهر آبادان افزود: بانک انجام هماهنگی با مسئولان استان جهت نحوه اعطای تسهیلات را دلیل تأخیر در پرداخت تسهیلات عنوان کرده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که به نظر می‌رسد بانک ملی، بانک غیر تخصصی در بخش ساخت و ساز است و این مسئله سبب شده، ساخت مسکن مهر در آبادان با تأخیر روبه‌رو شود.
رخیصی تصریح کرد: پیگری هیئت دولت در کارگروه مسکن و برگزاری جلسات با مسئولان استان به منزله امیدواری برای برطرف کردن مشکلات پیرامون مسکن مهر است.
وی در ادامه گفت: البته با توجه به اینکه بانک ملی متحمل مسئولیتی شده که تاکنون تجربه‌ای در آن زمینه نداشته، می‌تواند یکی از دلایل تأخیر در پرداخت تسهیلات باشد.
مدیرعامل تعاونی مسکن مهر آبادان اضافه کرد: در حال حاضر 29 تعاونی مسکن با عضویت 3 هزار و 878 نفر زیر پوشش تعاونی مسکن مهر آبادان مشغول فعالیت هستند.
وی اظهار داشت: تاکنون 80 درصد از معابر آماده‌سازی شده و در حال پیگیری برای ایجاد زیرساخت‌ها و سایر امکانات مورد نیاز هستیم.
رخیصی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ابتدای سال جاری عملیات ساخت و ساز مسکن مهر در آبادان آغاز شده است، در حال حاضر بیش از یک‌ هزار و 600 واحد در دست ساخت است.
وی استقبال و حمایت اعضای تعاونی‌ها در خصوص واریز به‌ موقع سهم آورده‌ خود را دلیل پیشرفت امور مربوط به ساخت و ساز عنوان کرد و ابراز داشت: شرایط قسط‌بندی توسط هیئت مدیره تعاونی‌ها تعیین می‌شود.
مدیرعامل تعاونی مسکن مهر آبادان میزان تسهیلات متعلق برای متقاضی را در بخش آماده‌سازی 10 میلیون‌ریال و در زمینه ساخت و ساز 140 میلیون ریال عنوان کرد و بیان داشت: مسئولان ادارات آب و برق باید در زمینه رفع هرچه‌ سریع‌تر مشکلات این بخش اقدام کنند.
وی با اشاره به حقوق متقاضیان مسکن مهر تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با پیگیری موضوع ساخت و سازها از طریق هیئت مدیره تعاونی‌های مربوطه در جریان روند عملیات ساخت و ساز قرار بگیرند.
رخیصی در پایان از همکاری‌ و همراهی فرماندار این شهرستان تشکر و قدردانی کرد.