تغییر نقشه‌‌های اجرایی، طرح مسکن مهر خرمشهر را با تأخیر مواجه می‌کند‌

فارس: مدیرعامل تعاونی اتحادیه مسکن مهر خرمشهر گفت: تغییر نقشه‌‌های اجرایی، روند اجرای طرح مسکن مهر این شهرستان را با تأخیر مواجه می‌کند.

فرشید زارع اظهار داشت: در سفر اخیر هیات دولت به خوزستان و سفر وزیر مسکن به خرمشهر زمین اختصاصی به طرح مسکن مهر این شهرستان از 27 هکتار به 40 هکتار افزایش یافت.
وی افزود: این امر اگرچه تصمیم بسیار مناسبی بوده و تراکم جمعیتی در زمین‌ها را کمتر می‌کند اما باعث به ‌وجود آمدن مشکلاتی نیز شده که مهم‌ترین آن تغییر نقشه‌ها بوده است.
مدیرعامل تعاونی اتحادیه مسکن مهر خرمشهر ادامه داد: با توجه به این مسئله و اینکه نقشه‌های جدید هنوز به ‌دست ما نرسیده است تا رسیدن این نقشه‌ها و انجام طراحی‌ مربوط به تأسیسات آب و برق آنها قطعاً فرایند زمانی بیشتری نسبت به زمان پیش‌بینی شده سپری می‌شود.
زارع تصریح کرد: بر این اساس و با توجه به این مسئله روند اجرایی طرح مسکن مهر در خرمشهر با تأخیر مواجه است.
وی اضافه کرد: سفر وزیر مسکن به خرمشهر بسیاری از مشکلات موجود در راه مسکن مهر شهرستان را حل کرد اما هنوز هم مشکلات زیادی در اجرای این طرح وجود دارد.
مدیرعامل تعاونی اتحادیه مسکن مهر خرمشهر خاطرنشان‌کرد: با توجه به اینکه زمین 27 هکتاری قبلی کشش 3 هزار و 300 نفر متقاضی را نداشت، افزایش مساحت آن به 40 هکتاری اقدامی بسیار مناسب و به ‌هنگام بود.
زارع در ادامه گفت: همچنین مقرر شد بنیاد مسکن تا پایان سال‌ جاری عملیات زیرسازی زمین‌های طرح را انجام و به پایان برساند و علاوه بر آن کارهای جدول‌گذاری و بهسازی خیابان‌های آن ‌را نیز انجام دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد کارهای باقی‌مانده و همچنین نوع زمین اختصاصی به این طرح که نیازمند کارهای زیادی برای آماده‌سازی است و نیز با توجه به مدت‌ زمان کم باقی‌مانده تا پایان سال، تحقق این وعده تا حدودی دور از انتظار است.
وی در پایان با مثبت ارزیابی کردن چشم‌انداز طرح مسکن مهر در خرمشهر خواستار توجه ویژه مسئولان در برنامه‌ریزی‌های خود به وضعیت فرهنگی و معیشتی خرمشهر شد.