١٠٠ واحد مسکونی طرح مسکن مهر به بهره‌برداری می‌رسد

فارس: رئیس اداره تعاون خرمشهر گفت: صد واحد مسکونی طرح مسکن مهر تا پایان سال جاری در این شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

رضا پیوسته اظهار داشت: در حال حاضر طرح مسکن مهر در سه نقطه شهر فعال است که از جمله آنها طرح مسکن مهر فرهنگیان خرمشهر با احداث 438 واحد مسکونی است که در مرحله اخذ قسط سوم بوده و تا پایان سال عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است و 100 واحد مسکونی به فرهنگیان تحویل داده می‌شود.


وی ادامه داد: طرح مسکن مهر ویژه کارمندان ادارات و شرکت‌ها نیز با تشکیل 9 تعاونی مسکن مهر آغاز شده و قرار است 620 واحد مسکونی در این طرح ساخته شود.
رئیس اداره تعاون خرمشهر گفت: از این تعداد و در 200 واحد مسکونی طرح مسکن مهر کارمندان ادارات و شرکت‌ها عملیات فنداسیون و آرموتوربندی انجام شود و مابقی روند کار نیز در حال آماده‌سازی است.
پیوسته تصریح کرد: تعاونی مسکن مهر ادارات یک میلیون تومان برای هر واحد برای انجام کار آماده‌سازی اختصاص می‌دهد و علاوه بر آن نیز وام 14 میلیونی را نیز در قالب اقساط و براساس پیشرفت کار پرداخت می‌کند که قسط اول این وام نیز پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: همچنین سه هزار و 300 واحد مسکونی مسکن مهر نیز در حال آماده‌سازی است و تا پایان سال جاری مرحله نخست واگذاری زمین به گروه‌های چهار تا هشت نفره انجام و قرارداد آنها بسته خواهد شد.
وی ادامه داد: علاوه بر طرح مسکن مهر بافت‌های فرسوده در خرمشهر از سوی شهرداری و با درخواست متقاضیان بازسازی و احداث مسکن در این شهر برای دریافت تسهیلات مسکن به بانک مسکن معرفی شده‌اند.
رئیس اداره تعاون خرمشهر افزود: در مینوشهر که جمعیت زیر 25 هزار نفری دارد توسط بنیاد مسکن خرمشهر برای متقاضیان مسکن در حال پی‌گیری و آماده‌سازی زمین هستند.