هفته ی آینده

وام 10 میلیون ریالی آماده سازی مسکن مهر پرداخت می شود

وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد : ازهفته ی آینده وام 10 میلیون ریالی بانک ها برای آماده سازی زمین های طرح مسکن مهر در سراسر کشور پرداخت خواهد شد و بعد از انجام کار پی سازی واحد ها نیز وام 140 میلیون ریالی در سه مرحله به اعضای تعاونی ها پرداخت می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهندس سعیدی کیا – که در آیین کلنگ زنی پروژه ی 216 هکتاری تعاونی های مسکن مهر در شهرستان شوشتر سخن می گفت – افزود : دولت برای حل مشکل مسکن قشرهای آسیب پذیر ، طرح مسکن مهر را در قالب تشکیل تعاونی های مسکن تدارک دید و قیمت زمین را از قیمت تمام شده ی ساختمان ، با اجاره ی 99 ساله ، خارج کرد .

وی با برشمردن حسن های این طرح گفت : دولت در طرح مسکن مهر وظیفه ی سیاست گذاری ، برنامه ریزی ، هدایت ، حمایت و نظارت را بر عهده دارد و این تعاونی ها و اتحادیه های تعاونی های مسکن هستند که دنبال ساخت و ساز برای اعضای خود می باشند

وزیر مسکن و شهرسازی در مورد کمبود سیمان گفت : اگرچه در تامین سیمان با کمبود مواجه هستیم ، اما وزارت صنایع ظرفیت اسمی سیمان کارخانه ها را به 50 میلیون تن رسانده است و هم اکنون این مقدار سیمان تولید و توزیع می شود . در حالی که این ظرفیت در سال گذشته 40 میلیون تن بود .

وی با تاکید بر این نکته که در صورت نیاز ضروری به سیمان و کافی نبودن سیمان تولید داخل ، به ناچاراز خارج کشور سیمان وارد خواهد شد ، اظهار امیدواری کرد : با راه اندازی کارخانه ی سیمان خوزستان ظرفیت اسمی سیمان کارخانه های سیمان کشور در شهریور ماه به 55 میلیون تن برسد .

مهندس سعیدی کیا در ادامه بر ضرورت تحویل 10 درصد سهم شهرداری ها از زمین های خام طرح مسکن مهر و نه از زمین های آماده سازی شده اعضای تعاونی ها تاکید کرد و در مورد پرداخت وام به انبوه سازان و تعاونی های مسکن سال های قبل گفت : امسال دولت تصویب کرد که بانک مسکن مبلغ دو هزار میلیارد تومان و بانک ملی یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پرداخت وام به انبوه سازان و تعاونی های مسکن ، بفروشند .

گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان حاکی است : در پروژه 216 هکتاری مسکن مهر شهرستان شوشتر – که عملیات اجرایی آن ظهر شنبه با حضور وزیر مسکن و شهرسازی ، معاون عمرانی استانداری خوزستان ، امام جمعه و فرماندار شوشتر ، رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان ، مدیر کل تعاون خوزستان و جمعی از مسوولان محلی و تعاونگران آغاز شد ، 8 هزار واحد مسکونی در قالب تعاونی های مسکن مهر برای جمعیتی متشکل از 30 هزار و 720 نفر ساخته خواهد شد .


عملیات خاکبرداری این واحد ها – که به صورت آپارتمان های 3 ، 4 و 5 طبقه و در مجتمع های 6 ، 12 و 16 واحدی ساخته می شوند ، در حال انجام است .