متقاضیان مسکن مهر رامشیر از عضویت در تعاونی ها  انصراف داده‌اند

فارس: فرماندار رامشیر گفت: مردم رامشیر توان مالی مناسبی ندارند و شرایط مالی و نبود نقدینگی در جامعه باعث شده است تا از عضویت در تعاونی‌های مهر انصراف دهند.

عبدالرضا احسانی‌نیا اظهار داشت: مردم شهرستان رامشیر از توان مالی پایین و سطح اقتصادی کم برخوردار هستند و به این دلیل توانایی تامین اعتبارات مورد نیاز برای ساخت و ساز در مسکن مهر را ندارند و از عضویت در این تعاونی‌ها انصراف داده‌اند.


وی با اشاره به وضعیت مالی مردم شهرستان رامشیر افزود: مردم شهرستان رامشیر حتی توانایی تامین اعتبار 10 میلیون ریالی برای آماده‌سازی زمین را ندارند و به این دلیل انصراف‌ها پس از عضویت آغاز شد و زمانی که روند اخذ مبالغ از اعضای تعاونی‌ها آغاز شد، روند انصراف متقاضیان نیز سرعت گرفت.
فرماندار رامشیر خاطر نشان کرد: در برخی تعاونی‌ها حتی یک هشتم اعضا هزینه‌ها را پرداخت نکرده‌اند و در برخی دیگر از تعاونی‌ها با 160 عضو تنها 20 نفر مبالغ اعلام شده را پرداخت کرده‌‌اند که تداوم این روند موجب منحل شدن تعاونی‌ها در آینده نزدیک می‌شود، زیرا تعاونی قادر به انجام تعهدات خود نیست.
وی با اشاره به دیگر مشکلات موجود در این شهرستان برای ساخت و ساز مسکن مهر گفت: بارندگی‌های سیلابی در شهرستان رامشیر در ماه گذشته باعث شد زمین مورد نظر برای ساخت و‌ ساز مسکن مهر به باتلاق تبدیل شود و هیچ دستگاه و ماشین‌آلاتی قادر به تسطیح و آماده‌سازی این زمین نیست.
احسانی‌نیا خاطر نشان کرد: در یک ماه گذشته دو بارندگی شدید به میزان 100 میلیمتر رخ داد که نقش بسیار زیادی در کندی عملیات ساخت مسکن مهر در این شهرستان داشته است.
تعاونی‌های مسکن مهر در شهرستان رامشیر بیش از600 نفر عضو دارند.