ضمانت تسهیلات بانکی برای متقاضیان مسکن مهر مشکل‌آفرین شده است

فرماندار رامشیر گفت: درخواست بانک‌ها برای اعطای تسهیلات بانکی در ازای دریافت گواهی کسر حقوق برای متقاضیان مسکن مهر در شهرستان رامشیر مشکل‌آفرین شده است.

به گزارش فارس ، عبدالرضا احسانی‌نیا گفت: بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات بانکی از متقاضیان درخواست گواهی کسر حقوق می‌کنند این در حالی است که صدور این گواهی چند سالی است که در دستگاه‌های دولتی ممنوع شده است.
وی افزود: دستگاه‌های دولتی از چند سال قبل برای اعطای وام تنها گواهی حقوق از آن دستگاه را ارائه می‌کنند و صدور گواهی کسر حقوق چند سالی است که دیگر انجام نمی‌شود.
رئیس کارگروه مسکن شهرستان رامشیر ادامه داد: شهرستان رامشیر در بحث ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر در بخش گروه ساخت هیچ متقاضی ندارد ولی در بخش خود مالک،150 نفر متقاضی دارد که این افراد در وضعیت‌های مختلف در مراحل آماده‌سازی، دریافت تسهیلات و دفترخانه برای انعقاد قرارداد معطل مانده‌اند.
احسانی‌نیا با اشاره به ویژگی‌های ساخت و ساز در مسکن مهر زیر 25 هزار نفر گفت: در مسکن مهر زیر 25 هزار نفر افرادی که توانایی تامین زمین دارند می‌توانند با مراجعه به اداره تعاون شهرستان‌ها به عنوان مسکن مهر خود مالک، به بانک معرفی شوند و پس از دریافت تسهیلات برای ساخت و ساز اقدام کنند.
وی تاکید کرد: افرادی نیز که زمین برای ساخت خانه در اختیار ندارند می‌توانند با ثبت نام در تعاونی مسکن مهر، زمین را از دولت به صورت رایگان دریافت کنند و به صورت گروهی ساخت و ساز کنند که این روش، گروه ساخت نام دارد.
فرماندار رامشیر با اشاره به تلاش‌های انجام شده از طرف دولت برای مسکن مهر گفت: دولت نهم و دهم برای ساخت و ساز در مسکن مهر تلاش زیادی کرده‌اند و در این مسیر، راکد شدن قیمت مسکن و کاهش چشمگیر قیمت بازار خود دستاورد بزرگی است که از افتخارات دولت به شمار می‌آید.