لایحه ساماندهی مسکن هفته آینده ابلاغ می‌شود

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: لایحه ساماندهی مسکن پس از سه بار رفت و برگشت به مجلس و شورای نگهبان درمجلس شورای اسلامی تصویب شده و هفته آینده ابلاغ می شود.

به گزارش ایرنا " محمد سعیدی کیا " روزشنبه درآیین ساخت خانه در پروژه ‪ ۲۱۶‬هکتاری فرهنگ شهرشوشتر افزود: وزارت مسکن از گذشته برنامه‌هایی را برای حل مشکل مسکن ترسیم کرده که طرح مسکن مهر، تهیه و تنظیم تبصره شش لایحه بودجه در سال ‪ ، ۸۶‬احداث مسکن اجاره‌ای توسط انبوه سازان، صنعتی سازی ساختمان و بهسازی بافت‌های فرسوده از جمله این برنامه‌ها است.

وی اضافه کرد: مسکن یکی از برنامه‌هایی است که تمامی افراد فاقد خانه و افراد کم درآمد را که مشکل تامین مسکن دارند را صاحب خانه خواهد کرد.

سعیدی کیا گفت: تمامی افرادی که تا ‪ ۲۸‬اسفند ماه سال گذشته برای مسکن مهر ثبت نام کرده‌اند و دارای شرایط هستند تا پایان سال جاری زمین برای ساخت به آنها واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: دولت نیزمبلغ‪ ۱۰‬میلیون ریال برای آماده‌سازی و ‪۱۴۰‬ میلیون ریال دیگر نیز برای ساخت و ساز به این افراد پرداخت می‌کند.

وزیرمسکن و شهرسازی بیان داشت: همچنین در سال جاری هیات دولت تصویب کرد که بانکهای مسکن ‪ ۲۰‬هزار میلیارد ریال و بانک ملی یک هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای بخش مسکن به فروش برسانند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز دراین آیین از آغاز عملیات احداث شهر جدید رامین اهوازخبر داد و گفت: ‪ ۱۵‬هزار واحد مسکونی مهر در شهر جدید رامین اهواز احداث خواهد شد.

"عباس طباطبایی" افزود: عملیات اجرایی مرحله نخست ساخت شهر جدید رامین برای اسکان ‪ ۶۳‬هزار نفر در ‪ ۶۳۰‬هکتار در هفته جاری آغاز می‌شود.

مدیراتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن شهرستان شوشتر گفت: این پروژه یکی ازطرحهای مهم درزمینه ساخت تعاونی‌های مسکن در این شهرستان است که با احداث آن تحول عظیمی در ساخت واحدهای مسکونی ایجاد خواهد شد.

"محمود شیرالی" افزود: در این طرح بیش از هفت هزار و ‪ ۴۰۰‬واحد مسکونی درسه، چهار و پنج طبقه و با زیر بنای هر واحد ‪ ۷۵‬متر احداث می‌شود.

وی اضافه کرد: اعتبار اولیه برای اجرای آماده‌سازی کل طرح ‪ ۲۰‬میلیارد ریال است.