بنگاه‌های زودبازده خرمشهر یک میلیارد تومان اعتبار جذب کردند

فارس: رییس اداره تعاون خرمشهر گفت: بنگاه‌های زودبازده این شهرستان در سال گذشته یک میلیارد تومان اعتبار جذب کردند.

رضا پیوسته اظهار داشت: در سال گذشته 43 تعاونی در خرمشهر تشکیل شد که این شرکت‌ها در زمینه خدمات کشاورزی و بسته‌بندی محصولات کشاورزی و مواد غذایی، دامداری، آموزش و پرورش، آموزش رانندگی، حسابداری و حسابرسی، خدمات درمانی و پزشکی، حمل و نقل دریایی و خدمات گردشگری تشکیل شده‌اند.
وی میزان جذب منابع داخلی از طریق بانک توسعه تعاون در سال گذشته را 750 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در این مدت همچنین یک میلیارد تومان اعتبار توسط بنگاه‌های زودبازده جذب شده است.
رییس اداره تعاون خرمشهر ادامه داد: در سال گذشته 7 هزار و 616 نفر متقاضی تشکیل شرکت تعاونی مسکن مهر به صورت آزاد به سازمان مسکن و شهرسازی معرفی شدند.
وی گفت: متقاضیان مذکور می‌توانند در قالب سنتی و یا صنعتی تسهیلات خود را تا سقف 20 تا 25 میلیون تومان دریافت کنند.
پیوسته تصریح کرد: برای احداث مسکن مهر برای این افراد زمینی از ابتدای پایانه مسافربری تا منازل پیش ‌ساخت به وسعت 4 هکتار آماده است.
رئیس اداره تعاون خرمشهر با اشاره به فعالیت شرکت‌های تعاونی مرزنشینان خرمشهر خاطرنشان کرد: در سال گذشته 6 میلیون و 958 هزار دلار کالا از طریق چهار تعاونی مرزنشینان به خارج از کشور صادر شد.
وی اضافه کرد: این تعاونی‌ها در قبال این میزان صادرات 9 میلیون و 236 هزار و 842 دلار واردات کالا انجام دادند.
پیوسته عمده‌ترین کالاهای صادراتی را میوه و تره‌بار و آجر و عنوان کرد و ادامه داد: این میزان صادرات عمدتاً به کشور عراق صادر شده است.
رییس اداره تعاون خرمشهر عمده‌ترین کالای وارده شده از طریق تعاونی‌های مرزنشینان خرمشهر را برنج برشمرد و بیان داشت: تعاونی‌های مرزنشین خرمشهر هم‌اکنون 37 هزار و 910 سرپرست خانوار عضو دارد.
وی ادامه داد: در سال گذشته نیز 66 هزار و 294 نفر در شرکت تعاونی‌های سهام عدالت ثبت‌نام و 65 هزار و 94 نفر برگه سهام عدالت دریافت کردند.
وی تصریح کرد: به منظور نظارت بر شرکت‌های تعاونی 38 مورد بازدید از شرکت‌ها، چهار مورد حسابرسی و 14 مورد صورت مالی اخذ و رسیدگی شده است.
رییس اداره تعاون خرمشهر در پایان یادآور شد: علاوه بر این جلساتی برای مجامع عادی و فوق‌العاده مشمول و غیرمشمول نیز برگزار شد.