٢٩ شرکت تعاونی در آبادان تشکیل شد

فارس: رئیس اداره تعاون آبادان گفت: در سال گذشته 29 شرکت تعاونی در آبادان تشکیل شد.

سیدناصر مشعشعیان اظهار داشت: این شرکت‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله صنعتی، کشاورزی، مسکن، حمل و نقل دریایی و خدماتی تشکیل شده است.
وی افزود: در این تعداد تعاونی تاسیس شده بالغ بر 700 نفر عضویت دارند.
رئیس اداره تعاون آبادان خاطرنشان کرد: برای تشکیل این تعاونی‌ها افزون بر 142 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
مشعشعیان این شرکت‌ها را 630 فرصت شغلی عنوان کرد و ادامه داد: اشتغالزایی برای افراد فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ها و مراکز عالی، فنی و حرفه‌ای از برنامه‌ها و اهداف مهم اداره تعاون است.
وی تصریح کرد: اداره تعاون طبق وظایف قانونی نسبت به افزایش تعاونی‌ها اقدامات موثری در دست اقدام دارد که بر اساس برنامه زمانبندی شده برای رسیدن به این اهداف گام برداشته می‌شود.
رئیس اداره تعاون آبادان اضافه کرد: در حال حاضر در دولت دهم فعالیت تعاونی‌ها در سطح شهرستان آبادان روند رو به رشدی را طی می‌کند.
مشعشعیان گفت: در سال‌های اخیر حجم تعاونی‌های تشکیل شده در آبادان به بیش از 500 تعاونی فعال رسیده که نویدبخش فعالیت چشمگیر اقتصادی در منطقه است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 31 هزار نفر در تعاونی‌های موجود فعالیت دارند، بیان کرد: تعاونی‌های مسکن نیز در این شهرستان به شکل جدی برای ساخت مسکن در این شهر مشغول به فعالیت هستند که روند فعالیت‌های آنها تاکنون مثبت ارزیابی شده است.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان ادامه داد: متقاضیان و اعضای تعاونی طرح مسکن مهر باید برای اجرای هر چه سریع‌تر کارها و تسهیل در روند ساخت و ساز نسبت به تهیه و تامین به موقع آورده خود در تعاونی‌ها اقدام کنند.
مشعشعیان گفت: اداره تعاون آمادگی خود را نسبت به تشکیل تعاونی‌های مختلف اعلام می‌کند و در این زمینه افراد جویای کار می‌توانند با تشکیل تعاونی‌های چند نفره به فعالیت اقتصادی زودبازده روی آورند.