در زمینه ی تشکیل تعاونی های مسکن در سال ۸۶ معادل 30 سال گذشته تلاش شده استدکتر طباطبایی

 

با تلاش و جدیت اداره کل تعاون ، مسکن و شهرسازی و حوزه ی معاونت عمرانی ، تا کنون برای 40 هزار نفر زمین تخصیص یافته و برخی از تعاونی ها نیز عملیات اجرایی آماده سازی را توسط اتحادیه های خود شروع کرده اند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، معاون امور عمرانی استاندار خوزستان - که در آیین کلنگ زنی پروژه ی 216 هکتاری تعاونی های مسکن مهر در شهرستان شوشتر سخن می گفت - در حضور وزیر مسکن با بیان این مطلب افزود : مشکلات شهر جدید رامین برطرف شده و طبق قول وزیر مسکن و شهرسازی ، ظرف دو هفته ی آینده کلنگ مسکن مهر در این شهر به زمین خواهد خورد .

دکتر طباطبایی افزود : بعد از واگذاری زمین به تعاونی های مسکن در شهر جدید رامین در کلان شهر اهواز ، ما زمین دولتی نداریم و لازم است از سوی وزارت مسکن و شهرسازی اعتبارات لازم برای خریداری زمین تامین شود .

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان ، با اشاره به جدیت و تلاش های اداره کل تعاون خوزستان در تشکیل تعاونی های مسکن گفت : در 30 سال گذشته در سطح استان تعداد 1100 تعاونی مسکن تشکیل شد اما ازسال گذشته تا کنون بیش از 1200 تعاونی مسکن مهر با 110 هزار عضو در خوزستان تشکیل شده که نشانگر عظمت ، اراده ی راسخ و عزم قوی اداره کل تعاون خوزستان ، سازمان مسکن و شهرسازی و حوزه ی معاونت عمرانی است .

وی افزود : در حقیقت از سال گذشته تا کنون ، معادل 30 سال گذشته کار و فعالیت در زمینه ی تشکیل تعاونی های مسکن صورت گرفته است .

دکتر طباطبایی از تشکیل کمیته فنی مسکن مهر در استان خبر داد و گفت : با تلاش های این کمیته مشکلات و موانع اتحادیه ها و تعاونی های مسکن مهر درراه ساخت خانه رفع خواهد شد .

وی با تاکید بر این نکته که آماده سازی زمین های طرح مسکن مهر توسط اتحادیه های تعاونی های مسکن انجام می شود خاطرنشان کرد : بعد از آماده سازی زمین توسط اتحادیه ها ، به تناسب تعداد اعضا ، زمین در اختیار تعاونی های مسکن مهر قرار می گیرد .

در ادامه ی این آیین ، مدیر عامل اتحادیه ی تعاونی های مسکن مهر شوشتر در سخنانی با اشاره به پروژه 216 هکتاری تعاونی های مسکن مهر در این شهرستان گفت : هم اکنون کار خاکبرداری در سطح 760 هزار متر مکعب از مجموع 4 میلیون متر مکعب انجام شده است .

مهندس شیرالی افزود : اگر منابع مالی تامین شود ، فاز یک این پروژه تا پایان شهریور ماه باتمام می رسد و سپس فاز دوم را شروع خواهیم کرد .

وی افزود : در این پروژه ، تعداد 8 هزار واحد مسکونی به صورت آپارتمان های 3 ، 4 و 5 طبقه در مجتمع های 6 ، 12 و 16 واحدی ساخته می شود که جمعیتی معادل 30 هزار و 720 نفر را شامل می شود .

وی خواستار تسریع در پرداخت وام 10 میلیون ریالی هزینه آماده سازی زمین از سوی بانک ها برای هرعضو تعاونی شد تا روند آماده سازی و در نتیجه ساخت و ساز خانه شدت گیرد .

در این آیین امام جمعه و فرماندار شوشتر ، رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان ، مدیر کل تعاون خوزستان و جمعی از مسوولان محلی و تعاونگران حضور داشتند