در ٣٠ ماه گذشته ١۴٣ هزار فرصت شغلی در قالب تعاونی‌ ایجاد شد

مهدی قطبی زاده

مدیرکل پیشین تعاون خوزستان گفت: از شهریورماه سال 86 تا پایان اسفندماه سال گذشته، بیش از سه هزار تعاونی در استان ایجاد شد که یک سوم از کل تعاونی‌های تشکیل شده پس از انقلاب اسلامی را شامل می‌شود.

به گزارش (ایسنا) مهدی قطبی‌زاده در جلسه تودیع خود که در تالار مهتاب اهواز برگزار شد، با اشاره به این‌که اداره کل تعاون در این مدت 143 هزار فرصت شغلی در قالب تعاونی‌های اشتغال‌زا ایجاد کرد، افزود: باوجود آنکه در سال‌های اخیر سیستم بانکی در زمینه تامین منابع بانکی با مشکل مواجه بود اما منابع خوبی را در اختیار بخش تعاون قرار داد.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت و توجه دولت به 2 موضوع اشتغال و مسکن مهر تلاش‌های فراوانی در این زمینه‌ صورت گرفته که طی این مدت1507 تعاونی مسکن مهر تشکیل شد.

قطبی‌زاده با اشاره به این‌که خوزستان رتبه سوم را در زمینه فعالیت‌های تعاونی مسکن مهر در کشور به خود اختصاص داده است، بیان کرد: احداث و پی‌ریزی 52 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در حال انجام است و امیدواریم تا پایان سال تعدادی از این واحدها به متقاضیان تحویل داده شود.

وی با موثر دانستن طرح مسکن مهر در ایجاد اشتغال، تاکید کرد: احداث هر 52 متر مربع برای 2 نفر به مدت سه سال در صنعت ساختمان شغل ایجاد می‌کند.

همچنین در این جلسه مسعود امینی، مدیر کل جدید تعاون ابراز امیدواری کرد که بتواند همانگونه که مدیران گذشته در ارتقاء جایگاه تعاون در استان تلاش کرده اند، جایگاه تعاون را ارتقاء بخشد.