طرح مشاغل خانگی در قالب تعاونی‌ها ساماندهی می‌شود

دکتر حسینی نیا

فارس: معاون پژوهشی، آموزشی و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون گفت: یکی از برنامه‌ها و اهداف اصلی وزارت تعاون در سال جدید ساماندهی طرح مشاغل خانگی در قالب تعاونی‌ها است.

آیین تودیع و معارفه مدیران پیشین و  جدید تعاون خوزستان

غلامحسین حسینی‌نیا در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعاون استان خوزستان که در تالار مهتاب برگزار شد، اظهار داشت: در مجموع 160 هزار تعاونی در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 60 هزار تعاونی در دولت نهم و دهم ایجاد شده است.

آیین تودیع و معارفه مدیران پیشین و  جدید تعاون خوزستان
وی افزود: طرح‌هایی همچون مسکن مهر که در نوع خود نه تنها در کشور بلکه در جهان بی‌نظیر و فعالیت ارزشمندی است در این دولت آغاز و پیگیری شد که امیدواریم همان‌طور که تاکنون برنامه‌ها و طرح‌های دولت پیش رفته، با همت بیشتر ادامه یابد.

آیین تودیع و معارفه مدیران پیشین و  جدید تعاون خوزستان
معاون پژوهشی، آموزشی و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون تصریح کرد: فاصله زیادی تا رسیدن به هدف کسب سهم 20 درصدی تعاون در بخش اقتصاد داریم.
حسینی‌نیا خاطرنشان کرد: خوزستان در زمینه دارا بودن ظرفیت‌های مختلف و نیروی کار فراوان در کشور نمونه است که این فرصت‌ها، همت و مدیریت عالی مسئولان استانی را برای ساماندهی اشتغال استان می‌طلبد؛ تعاون می‌تواند در این زمینه پیشرو باشد.
وی اضافه کرد: وزارت تعاون به عنوان پرچمدار می‌تواند زمینه اشتغال و ساماندهی اشتغال جوانان را پیگیری کند و فعالیت‌های گروهی در این عرصه را فراهم کند.

مسعود امینی مدیرکل تعاون خوزستان

در این مراسم از زحمات مهدی قطبی‌زاده در مدت 30 ماه در مدیریت اداره تعاون خوزستان قدردانی و مسعود امینی که پیش از این مدیرکل حقوقی دانشگاه شهید چمران اهواز بود به عنوان مدیرکل تعاون معرفی شد.