تعاونی های آبادان پارسال ۶٣٠ فرصت شغلی ایجاد کردندسید ناصر مشعشعیان

فارس: رئیس اداره تعاون آبادان گفت: شرکت‌های تعاونی این شهرستان در سال گذشته 630 فرصت شغلی ایجاد کردند.

سید ناصر مشعشعیان اظهار داشت: اداره تعاون در سال گذشته اقدامات مناسبی را در زمینه توسعه اشتغالزایی در سطح شهرستان به انجام رسانده است.
وی افزود: در سال گذشته شرکت‌های تعاونی شهرستان با 700 عضو زمینه اشتغال 630 نفر را نیز فراهم کردند.

رئیس اداره تعاون آبادان ادامه داد: برای راه‌اندازی این شرکت‌ها اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان هزینه شده است.
مشعشعیان تصریح کرد: علاوه بر این بنگاه‌های زودبازده شهرستان نیز در سال‌های اخیر در زمینه اشتغالزایی عملکرد قابل قبولی را داشته‌اند.
وی اضافه کرد: بنگاه‌های زودبازده با دریافت 25 میلیارد تومان تسهیلات زمینه اشتغالزایی 900 نفر را فراهم کرده اند.
رئیس اداره تعاون آبادان خاطرنشان ‌کرد: عمده‌ترین فعالیت‌های این بنگاه‌ها در زمینه‌های خدماتی و حمل‌ونقل دریایی بوده است.
مشعشعیان افزود: همچنین در زمینه مسکن مهر و با اجرای این طرح در شهرستان تاکنون زمینه اشتغالزایی بیش از 300 نفر فراهم شده است.
وی گفت: طرح‌های خدماتی، سیاحتی و گردشگری از جمله طرح‌های موردنیاز بخش تعاون در زمینه اشتغال‌زایی است که ظرفیت مناسبی را برای توسعه اشتغال در شهرستان را دارد.
رئیس اداره تعاون آبادان اضافه کرد: بانک تعاون شهرستان در سال گذشته تسهیلاتی بالغ بر 500 میلیون تومان را در زمینه اشتغالزایی ارائه کرد که زمینه اشتغال 50 نفر را نیز فراهم کرد.
مشعشعیان خاطرنشان کرد: بخش گردشگری در آبادان از امتیازات و ظرفیت‌های ویژه‌ای برخورداراست و در صورت حمایت از این بخش می‌توان اقدامات مناسبی را برای گسترش آن و در نتیجه ایجاد اشتغال در این بخش انجام داد.
وی در پایان با بیان اینکه افراد با تشکیل تعاونی‌ها می‌توانند فعالیت‌های اقتصادی را انجام و از تسهیلات بخش تعاونی در این زمینه استفاده کنند، بیان کرد: اداره تعاون نیز در زمینه ایجاد و راه‌اندازی بنگاه‌های زودبازده اقتصادی در شهرستان تسهیلات لازم را به متقاضیان اعطا می‌کند.