ساماندهی اشتغال در صدر برنامه های امسال قرار دارد

مدیر کل تعاون استان خوزستان اظهار داشت:ساماندهی اشتغال در صدر برنامه های امسال این اداره کل قرار دارد.

"مسعود امینی"روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:از عمده کارهایی که در زمینه اشتغال دنبال می شود شناسایی مزیت های اشتغال در شهرستان های استان است تا متناسب با هر شهرستانی صنایع کوچک تعریف و راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه در زمان برداشت گندم قرارداریم گفت: استان خوزستان دومین تولیدکننده گندم در کشور است و همچنین در بخش شیلات به خصوص در شهرستان آبادان ظرفیت های مناسبی جهت ایجاد اشتغال در قالب طرح های تعاونی وجود دارد.

وی اظهار داشت:استان خوزستان در زمینه تولید خرما مقام اول کشور ولی در زمینه بسته بندی محصول و صادرات آن کار خاصی صورت نداده است و می توان از ظرفیت های بخش تعاون در این زمینه بهره برد.
امینی توجه به موضوع اشتغال زنان در بخش تعاون را یکی از اولویت های کاری سال جاری عنوان کرد.


وی از راه اندازی سامانه الکترونیک ثبت نام متقاضیان اشتغال و دسته بندی آنها در قالب تعاونی های کوچک خبر داد و افزود:متقاضیان با توجه به نوع تخصص خود در گروه های هدف دسته بندی خواهند شد و برای دریافت تسهیلات بانکی معرفی می شوند.

مدیر کل تعاون استان خوزستان اظهار داشت: تاکنون 360 هزار نفر در سامانه مسکن مهر ثبت نام کرده اند که این تعداد متقاضی استان خوزستان را در ردیف دوم کشور به این لحاظ قرار داده است.

وی از پیشرفت 30 تا50 درصدی اکثر پروژه های مسکن مهر در استان خوزستان خبر داد وافزود:پیش بینی می شود 50 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری تحویل متقاضان شود.