ایجاد شرکتی با هدف کنترل کیفیت صادرات آبزیان

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزی‌پروران خوزستان گفت: تشکیل شرکتی با نام مدیریت بازرگانی آبزیان خوزستان بهترین راه حل برای بهبود بسته‌بندی صادرات آبزیان است.

سیدمصطفی موسوی در گفت‌وگو با (ایسنا)عنوان کرد: در حال حاضر صادرات آبزیان از مرز شلمچه با بسته ‌بندی نامطلوب صورت می‌گیرد.

وی افزود: واگذاری عملیات بسته‌بندی آبزیان به شرکتی دارای امکانات و جایگاهی مطلوب و قابل قبول برای بسته‌بندی ماهیان به منظور صادرات در افزایش میزان صادرات اهمیت بسیاری دارد. تایید کیفیت یا عدم کیفیت برای صادرات نیز باید بر عهده این شرکت باشد؛ متاسفانه تاکنون اهمیتی به تشکیل این شرکت داده نشده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزی‌پروران خوزستان تصریح کرد: برای ایجاد این شرکت با همکاری سازمان بازرگانی اقداماتی صورت گرفته و امیدواریم تا یک ماه آینده فعالیت‌های ثبت و رتبه‌بندی این شرکت انجام شود؛ این شرکت در قالب تعاونی فعالیت خواهد کرد.

موسوی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه 10 تا 20 تن آبزی به کشورهای عراق و کویت صادر می‌شود، تاکید  کرد: تا یک ماه آینده که اوج زمان برداشت ماهی است و ماهی فراوانی وارد بازار می‌شود نبود بسته‌بندی مناسب و مکانی برای ذخیره آبزیان برای صادرات مشکلات جدی را برای پرورش‌دهندگان و ماهی‌گیران به وجود می‌آورد.