3400 تعاونی دربخش حمل و نقل کشور در حال فعالیت است


مدیرکل امور تعاونی های وزارت تعاون گفت: هم اکنون 3400 تعاونی با اشتغالزایی مستقیم 400 هزار نفر در بخش حمل و نقل کشور در حال فعالیت هستند.

احمد بیگدلی شاملو" درآیین آغاز به کار 16 شرکت تعاونی حمل و نقل دریایی در مجتمع کشتی سازی شهید موسوی خرمشهر گفت: از این تعداد 670 تعاونی در بخش حمل و نقل دریایی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: از این تعداد 670 تعاونی درحمل و نقل دریایی کشور فعالیت دارند.

"احمد بیگدلی شاملو" افزود: تعاونی های حمل و نقل دریایی می توانند با توجه به روند رو به رشد اقتصاد کشور نقش موثری در ایجاد اشتغال درکشور داشته باشند.

وی همچنین از فعالیت 460 تعاونی مرزنشین با سه میلیون نفر عضو و 9 میلیون نفر افراد تحت پوشش در کشور خبرداد.

بیگدلی شاملو ظرفیت صادرات کالا از طریق تعاونی های مرزنشین را 700 میلیون دلار عنوان کرد و با اشاره به اینکه این رقم دردو سال گذشته بنا به وجود پاره ای مشکلات محقق نشده است، ارتقای بهره وری تعاونی ها را از دیگر برنامه های سال جاری عنوان کرد.

وی به تنوع کالاهایی که از طریق تعاونی ها واردکشور می شود اشاره کرد و افزایش سهیمه ارزی تعاونی های مرزی و کمک به طرح هایی که در مناطق مرزی با رویکرد اشتغالزایی احداث می شود را از برنامه های سال جاری برشمرد.

وی همچنین توانمند سازی تعاونی ها را از لحاظ فنی و حرفه ای و اطلاعات عمومی ،نظارت بیشتر بر فعالیت آنها ،تقویت اتحادیه های صنفی را ازدیگر برنامه های تعاون نام برد .

بیگدلی شاملو افزود: سعی ما برآن است در سایه همت مضاعف و کار مضاعف با ساماندهی افراد بیکار در غالب شرکت های تعاونی و غیر تعاونی است و توانمند سازی افراد در این زمینه کاهش بیکاری گامهای ماثری برداشته شود.

امام جمعه آبادان نیز دراین آیین توجه دولت به اقتصاد خصوصی و بخش تعاونی را در تقویت این دو نهاد موثر دانست.

دراین مراسم 16 طرح تعاونی حمل و نقل دریایی با عضویت 158 نفر و اشتغالزایی مستقیم 170 نفر و سرمایه گذاری 53 میلیارد و 853 میلیون ریال توسط بخش خصوصی و با اعطای تسهیلات بانکی و یک شرکت تعاونی تولیدی بلوک سبز در شهرک صنعتی آبادان و 16 کشتی حمل بار با ظرفیت های مختلف در شرکت کشتی سازی شهید موسوی خرمشهر به بهره برداری رسید.