در دولت های گذشته وزارت تعاون در حاشیه بود


مسایل و مشکلات شرکت های تعاونی شهرستان شادگان در جلسه ای با حضور مدیرکل تعاون خوزستان و نماینده ی مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که جمعی از مسوولان و کارشناسان بخش تعاونی و نیز مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت های تعاونی حضور داشتند، نماینده ی مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با اشاره به اهمیت تعاون در جامعه گفت: توسعه بخش تعاونی از آرزوهای دیرینه ی مقام معظم رهبری بوده و هست و برای این بخش نیز مایه گذاشتند و امیدوارند که بخش تعاونی بیش از پیش فعال شود . حجت الاسلام والمسلمین مجید ناصری نژاد خاطر نشان کرد: قانون اساسی توجه ی ویژه ای به بخش تعاونی دارد و از این بخش به عنوان یکی از حرکت های مهم در اقتصاد کشور یاد شده است. وی افزود: تعاون راهکاری اسلامی و حد وسطی است بین سرمایه گذاری خصوصی و دولتی که متاسفانه در دولت های گذشته به مقوله ی تعاون توجه ای نشد و وزارت تعاون در حاشیه بود. وی به استعداد منطقه برای سرمایه گذاری در بخش تعاونی اشاره کرد و افزود: شهرستان شادگان طرفیت های لازم را برای سرمایه گذاری بخش تعاونی در زمینه  های گردشگری، انرزی اتمی، نفت، نیشکر، صنایع ، صید و صیادی و پرورش ماهی و میگو در خود دارد و لازم است با حمایت این بخش مردمی گام های موثرتری در راه توسعه و آبادانی، کار و تولید و رونق اشتغال در شهرستان شادگان  برداشته شود.


نماینده ی مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار ارتباط بیش تر شرکت های تعاونی مرزنشینان و روستایی به منطور استفاده ی بیش تر مردم از خدمات این شرکت ها شد.

در ادامه ی این نشست مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی بر ضرورت اتحاد و انسجام دستگاه ها تاکید کرد و گفت: لازم است با همکاری و همیاری دستگاه ها ظرفیت های پنهان برای ایجاد کار و تولید از طریق تشکل های تعاونی شناسایی شوند تا دغدغه های اشتغال رفع و روحیه نشاط و شادابی در مردم تقویت شود. مسعود امینی افزود: تعداد 206 شرکت تعاونی بااشتغالزایی 4314 نفر در شهرستان شادگان تشکیل شده که هم اکنون تعداد 150 تعاونی فعال 50 تعاونی در دست اجرا و 6 تعاونی نیز غیر فعال هستند.

در این نشست مقرر شد : ضمن بازدید روزانه از شرکت های تعاونی در دست اجرا و مشکل دار ، مشکلات آن ها بررسی و پیگیری شود. همچنین آمار فعلی اشتغال در تعاونی ها حفظ و برای ایجاد واحد های تعاونی اشتغالزا در این شهرستان تلاش شود. در پایان این نشست نماینده مردم شادگان و مدیرکل تعاون خوزستان ضمن بازدید از چند واحد تعاونی و خصوصی در شهرک صنعتی این شهرستان ، از نزدیک مشکلات این واحدها را بررسی و راه کارهای لازم را ارایه کردند.