وزارت تعاون مکمل کابینه ی دولت است


امام جمعه شادگان اعلام کرد: تمامی وزارت خانه ها به نوعی در رفع دغدغه های اصلی مردم کمک می کنند اما وزارت تعاون مکمل کابینه ی دولت اصولگرا برای رفع مشکلات مردم ست.

حجت الاسلام والمسلمین احمد سواری که در دیدار با مدیرکل تعاون خوزستان و جمعی از مسوولان و کارشناسان بخش تعاونی و مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت های تعاونی سخن می گفت، با اشاره به این نکته که کمک و یاری و خدمت به نیازمندان و بی نوایان - که خانواده ی خداوند هستند - همان خدمت به خالق است، افزود: رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری نسبت به حل مشکلات و رفع دغدغه های مسکن و اشتغال مردم نظر ویژه ای دارند. امروزه مسوولیت این دو معضل اساسی (اشتغال و مسکن) بر گردن وزارت تعاون افتاده است . چرا که هم توانمند هستید و هم مجرب . از طرفی باید خوش حال باشید و افتخار کنید که چنین مسوولیتی به شما داده شده است. دعوت نامه از سوی خداوند است . وی افزود: در راه کمک به معضلات اصلی کشور و استان و نیز شهرستان شادگان به تنهایی نمی شود کار کرد و لازم است که در این راه خطیر و الهی دیگر وزارت خانه ها و دستگاه های اجرایی که در حقیقت اعضای یک پیکر هستند، به کمک بخش تعاونی و تعاونگران بیایند و برای رضایت خداوند و مردم فداکار این مرز و بوم کار و تلاش کنند.


حجت الاسلام والمسلمین احمد سواری به بیان اقتدار نظام جمهوری اسلامی در جهان پرداخت و گفت : کشور ما قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی نیز از نظر سیاسی در خاورمیانه حرف نخست را می زد منتها با پشتیبانی آمریکا ؛ اما امروز کشورمان با پشتوانه ی ولایت و امامت در دنیا حرف نخست را می زند.

وی اضافه کرد: تا زمانی که همراه ولایت باشیم ، نه تنها هیچ آسیبی به جامعه و کشور نخواهد رسید که بر همه ی مشکلات نیز پیروز خواهیم شد. امام جمعه شادگان در پایان سخنانش خواستار تلاش بیش تر برای بررسی و حل مشکلات تعاونی ها شد تا وسعت اعتماد مردم به مسوولان بیش تر شود.

در این نشست نیز مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی به توانمندی، تخصص ، تجربه و تعهد نیروهای بخش تعاونی در کشور اشاره کرد و گفت: وقتی که کار ساماندهی مسکن مهر به نتیجه رسید هیات دولت و رییس جمهوری به این باور رسیدند که مشکل اشتغال را به این مجموعه ی مردم نهاد و با تفکر بسیجی واگذار کنند. چرا که بخش تعاونی و وزارت تعاون در آزمون نخست (ساماندهی متقاضیان مسکن) سربلند بیرون آمد . مسعود امینی در همچنین گزارشی از فعالیت های شرکت های تعاونی در شهرستان شادگان در زمینه های مسکن ، تولید و خدمات ارایه کرد و آمادگی بخش تعاونی استان را برای ایجاد اشتغال بیکاران و جویندگان کار در قالب تشکل های تعاونی با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های این منطقه اعلام کرد