تولید کنندگان ما بازار عراق را در دست بگیرند 

مدیرکل تعاون خوزستان اعلام کرد: باید زمینه ی ساماندهی تولیدکنندگان به ویژه در صنعت پوشاک و در تولید لباس های محلی با کیفیت و ارزان قیمت در استان فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان،  مسعود امینی-که در دیدار با فرماندار شادگان سخن می گفت- افزود: تولیدکنندگان از جمله تعاونی های پوشاک که امروزه فعالیت های خوبی در سطح استان دارند باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند تا بتوان ضمن رونق این صنعت و ایجاد اشتغالزایی، از ورود پوشاک خارجی به ویژه لباس های محلی به کشور جلوگیری کنیم.

وی افزود: تولید کنندگان ما می توانند به جای کشور چین که مدتی است لباس های محلی تولید می کند، بازار هدف عراق را در دست بگیرند و لباس های محلی تولیدی خود را روانه این بازار کنند. چرا که توان تولیدکنندگان صنعت پوشاک و کیفیت تولیدات آن ها بالاست و می طلبد که اتحادیه تعاونی های پوشاک فعالانه وارد این عرصه شود.

مسعود امینی در ادامه بر ضرورت ارایه ی آموزش های کوتاه مدت به تعاونی ها، رسیدگی به وضعیت ظاهری تعاونی ها و ارتقای کیفیت و سطح فعالیت های خود، توسعه شرکت های تعاونی و راه اندازی شرکت های تعاونی خدمات مشاوره ای در شادگان تاکید کرد و خواستار تخصصی تر شدن شهرک های صنعتی و اختصاص مکانی برای بخش تعاونی به منظور استقرار و راه اندازی تعاونی های تولیدی در این شهرستان شد.

در ادامه ی این نشست، فرماندار شادگان در سخنانی ضمن انتقاد از کسانی که بیش تر به فکر ارتقای خود هستند تا توسعه و پیشرفت شهرستان گفت : وضعیت زمین های منابع طبیعی این شهرستان بررسی شده و به زودی مشخص می شود.

منوچهر حیاتی  افزود: در شهرک صنعتی جدید-که مراحل اجرایی آن در حال انجام است- قسمت جداگانه ای را به بخش تعاونی اختصاص خواهیم داد.