نمایشگاه تولیدات و محصولات شرکت های تعاونی بانوان در اهواز


به زودی نمایشگاه تولیدات و محصولات شرکت های تعاونی فعال و موفق  بانوان در اهواز برپا می شود.

مدیرکل تعاون خوزستان با بیان این خبر افزود: در نخستین نمایشگاه بخش تعاونی، تولیدات و محصولات شرکت های تعاونی بانوان خوزستان در معرض دید مردم استان قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان،  مسعود امینی در ادامه، توانمندی های بانوان در تولید محصولات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و بازاریابی برای بازارهای داخلی و خارجی را از اهداف تاسیس تعاونی های زنان و برگزاری این نمایشگاه برشمرد و گفت: هم اکنون 330 شرکت تعاونی بانوان در گرایش های مختلف از جمله صنایع دستی، الکترونیک،صنایع دارویی،پوشاک،اسباب بازی و فرش دست باف،تولید فرآورده های لبنی،گل و گیاه،پرورش قارچ و زنبور عسل،دامداری و دامپروری،پرورش ماهی،طیور و صنایع بسته بندی، بهداشتی و درمانی، مدارس و مراکز آموزش غیرانتفاعی،مهدهای کودک،مجتمع های فرهنگی و ورزشی، آموزشگاه های آزاد رانندگی، خدمات فنی و مهندسی و رایانه ای فعال هستند.

وی ارایه ی توانمندی‌های زنان را در این نمایشگاه ، از اهداف و سیاست‌گذاری‌های دولت در حوزه بانوان ذکر کرد و گفت:نظام جمهوری اسلامی ایران با بها و حمایت از توانمندی‌های زنان، نقش موثر آن ها را در صحنه‌های مختلف تبیین کرده است .

وی از مدیران استان از جمله استاندار خوزستان و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان خواستار حمایت و دستور مقتضی برای تعیین مکانی در جهت برگزاری نمایشگاه تعاونی های موفق بانوان استان شد.

مدیرکل تعاون خوزستان در ادامه، مساله اشتغال بانوان را یکی از دغدغه‌ های مسوولان استان دانست و خواستار توسعه تعاونی های فعال و ایجاد ظرفیت های جدید برای افزایش فرصت های شغلی و پشتیبانی و تخصیص اعتبار برای تشکیل و راه اندازی تعاونی های بانوان شد.

امینی افزود: زنان با حضور در تعاونی هایی که حداقل 70 درصد اعضای شان را تشکیل دهند، ضمن برخورداری از مزایای اقتصادی، می توانند در زمینه های تصمیم گیری،مدیریت،نظارت و اجرای برنامه ها فعالیت کنند .