زمینه‌های فراوانی برای توسعه تعاونی ها به ویژه تعاونی های بانوان در استان وجود دارد


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز با گرامیداشت یاد شهید بهشتی موسس بخش تعاونی درکشور گفت: ایجاد تعاونی های زنان ظرفیت بسیار خوب و اقدامی شایسته است به ویژه هنگامی که موجبات اشتغال زنان بی سرپرست یا سرپرست خانوار را فراهم می کند.

آیت ا... موسوی جزایری در همایش تجلیل از تعاونی های برتر بانوان خوزستان

آیت الله محمدعلی موسوی جزایری در همایش تعاونی‌های برتر بانوان خوزستان که  در تالار مهتاب اهواز برگزار شد، عنوان کرد: تعاون و زن هر دو مقد‌س‌اند که این موضوع اهمیت ایجاد تعاونی های بانوان را در جامعه بیشتر نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: بهتر است کمک به افراد نیازمند جامعه در جهت اشتغال زایی و خودکفایی باشد که انجام این کار با تشکیل تعاونی امکان پذیر است.

آیت ا... موسوی جزایری در همایش تجلیل از تعاونی های برتر بانوان خوزستان

وی افزود: اشتغال این قشر از جامعه اهمیت فراوانی دارد زیرا هم موجب توانمندی آنان می شود و هم حفظ حرمت،کرامت وعزت نفس و آبرومندی خانواده آنان را موجب می شود.

وی افزود: از سال‌های گذشته خدماتی از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی برای بانوان سرپرست خانوار ارائه می‌شود و این دو نهاد مسؤول تحت پوشش قرار دادن این افراد اهستند اما این اقدام باید با حفظ کرامت و جایگاه بانوان همراه باشد و این مساله تنها از طریق تشکیل و توسعه تعاونی های بانوان امکان پذیر است.

آیت‌الله موسوی جزایری بیان کرد: اداره کل تعاون متولی ایجاد اشتغال به صورت تعاونی می‌باشد و این اقدام بسیار ارزشمند است.

وی تاکید کرد: با وجود همه استعدادهایی که در استان از قبیل نفت، گاز، پتروشیمی،کشاورزی و صنعت وجود دارد ولی مردم استان ما مشکلات اقتصادی دارند

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خاطرنشان کرد: خوزستان با این همه ثروت و منابع نفت و گاز و صنایع پتروشیمی و قطب کشاورزی و بندری بودن به دلیل عارضه جنگ هنوز دچار خرابی هاو کاستی های فراوان است که ممکن است تا ده ها سال ادامه داشته باشد.

وی افزود: آمار بیکاری در استان ما نیز قابل قبول نیست. 2 سال پیش آماری در زمینه ثبت نام شدگان بیکار در خوزستان به من داده شد که از 250 هزار نفر ثبت نام شده حدود 140 هزار نفر در اهواز بودند که البته این آمار از سوی سازمان کار ارایه شده در حالی که آمار واقعی بیش از این است.

وی ادامه داد: علت این است که اهواز به عنوان یک کلان شهر با خیل بیکاران، مردم آسیب پذیر، جنگ زدگان و کشاورزانی مواجه شده که با خشکسالی رو به رو شده‌اند.

آیت الله جزایری خواهان گسترش بخش تعاونی دراستان شد وگفت: نیات خیرخواهانه ریاست جمهوری پشتوانه بسیاربزرگی است که باید بهترین بهره را ازآن بگیریم.

وی افزود: من مسایل مرتبط با اشتغال وتنگنای معیشتی مردم را از نزدیک پیگیری می کنم و با رییس جمهوری و آقایان وزرا هم درصورت لزوم صحبت می کنم، این دغدغه های مردم استان باید برطرف شود.

امام جمعه اهواز تاکید کرد: زمینه‌های فراوانی برای توسعه تعاونی ها به ویژه تعاونی بانوان در استان وجود دارد که این پشتوانه بزرگی است و باید از آن بهره گرفت. در حال حاضر وضعیت مردم که در تنگنای معیشت به سر می‌برند برای ما اهمیت خاص دارد.