جوانان بیکار و کار جویان را مورد حمایت قرار دهید


نماینده ولی فقیه در استان بر اشتغالزایی جوانان بیکار به وی‍ژه مناطق حاشیه نشین اهواز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، آیت ا... سید محمد علی موسوی جزایری- که در دیدار با دست اندر کاران بخش تعاونی خوزستان سخن می گفت- خواستار ایجاد تشکل های تعاونی تولیدی و خدماتی، برای اشتغال جوانان بیکار حاشیه نشین شهرستان اهواز شد و اظهار داشت : بنیاد توسعه کار آفرینی و تعاون استان و بانک توسعه تعاون که مدتی است فعالیت خود را شروع کرده اند، لازم است حول محور اشتغال، برنامه ریزی کنند و با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی بانک توسعه تعاون ، جوانان بیکار و کارجویان مورد حمایت قرار گیرند.


امام جمعه اهواز در ادامه سخنانش بر ضرورت اطلاع رسانی شفاف ، دقیق و با زبان ساده و از طرق مختلف برای انجام امور مردم تاکید کرد  و یکی از مشکلات توزیع سهام عدالت در استان را اطلاع رسانی ناکافی و در جریان قرار نگرفتن بسیاری از مردم استان به ویژه مردم حاشیه شهرستان اهواز در ثبت نام و دریافت سهام عدالت ذکر کرد و بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع و شفاف و از کانال مختلف برای ارایه ی خدمات به مردم شد.

نماینده ولی فقیه در استان سپس به شعار همت مضاعف و کار مضاعف، اشاره کرد و تحقق عملی این شعار را وحدت مضاعف مردم و مسوولان بر شمرد و تصریح کرد: با وحدت مضاعف و تقرب و ایمان به خداوند و با اخوت و برادری و پاک شدن دل ها، همه ی مسایل و مشکلات حل خواهد شد.


امام جمعه اهواز در پایان از دست اندرکاران بخش تعاونی خواست در پیگیری و حل مشکلات مردم تلاش کنند.

در ادامه مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی بر ضرورت توسعه شرکت های تعاونی اشتغالزای موجود تاکید و آمادگی حوزه ی مسوولیت خود را برای ایجاد تشکل های تعاونی اعلام کرد.

مسعود امینی با اشاره به فعالیت 31 شرکت تعاونی مرزنشین در استان و حدود یک میلیون و 270 هزار نفر عضو گفت: 50 درصد امر صادرات و واردات استان توسط بخش تعاونی صورت می گیرد.

وی گفت: راه اندازی بازارچه مبادلات مرزنشینان در شهرستان آبادان به تصویب رسید و با اختصاص زمین، تعاونی های مرزنشینان نسبت به ساخت این بازارچه اقدام خواهند کرد. بازارچه ای که با ارایه ی کالا و خدمات به مشتریان، آن هم با 20 درصد زیر قیمت بازار، نیاز خریداران کالا را به بازارهای دیلم ، گناوه ، آستارا و ... برطرف می کند.

همچنین پورآصف رییس شعب بانک توسعه تعاون خوزستان در سخنانی به بیان رسالت بانک توسعه تعاون مبنی بر توسعه بخش تعاونی و اشتغالزایی و خدمات رسانی به جویندگان کار بدون دریافت هرگونه سود پرداخت.

سیدمحمد هاشمی نور مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان نیز در خصوص اقدامات انجام شده برای حاشیه نشینان، از جمله تشکیل 30 شرکت تعاونی با بیش از 3 هزار فرصت شغلی و نیز راه اندازی شهرک صنعتی خرما در آینده نزدیک خبر داد.

همچنین داغر سواری رییس اتاق تعاون خوزستان در سخنانی از فعالیت تعاونی های مرزنشینان استان و صادرات سالانه 150 میلیون دلار کالا و خدمات به عراق اشاره کرد و خواستار بیان جایگاه و اهمیت تعاون به جامعه از تریبون نماز جمعه به منظور توسعه فرهنگ تعاون در استان شد.