بنیاد توسعه کارآفرینی برای بخش دولتی یک فرصت است، نه تهدید مهدی قطبی‌زاده

 مدیرکل تعاون استان خوزستان با بیان اینکه بنیادهای توسعه کارآفرینی تهدیدی برای بخش‌های دولتی و خصوصی نیستند، گفت: با کاهش تصدی‌گری‌های دولت، این بنیادها بستری را برای اداره تصدی‌های دولتی فراهم می‌کنند تا این فعالیت‌ها راکد نشوند.

مهدی قطبی‌زاده در سومین جلسه ستاد راهبردی حمایت از بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان اظهار داشت: ساماندهی شرکت‌های مادر تخصصی در زمینه‌های مختلف و مورد نیاز استان، فراهم کردن بستر کمک‌های دولتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین اهداف بنیاد توسعه کارآفرینی استان خوزستان است.
وی افزود: بنیادهای توسعه کارآفرینی، تشکل‌های غیر دولتی و ستادهای راهبردی می‌توانند زمینه‌های ارتباطات بین دستگاه‌ها و استفاده بهینه از بانک‌های اطلاعاتی را برای توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی استان را فراهم آورند.
همچنین مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان با اشاره به اینکه بنیاد توسعه از طریق تأسیس شرکت‌های مادر تخصصی، مجتمع‌ها، شهرک‌ها و شرکت‌های کسب و کارارزش افزایی می‌کند، تصریح کرد: بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان به منظور تحقق اصل 44 قانون اساسی با هدف جلوگیری از جمع شدن ثروت در دست گروه‌های خاص و تبدیل نشدن دولت به کارفرمای مطلق تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.
محمد هاشم‌پور افزود: بنیاد توسعه و کارآفرینی استان خوزستان به دنبال مردمی کردن اقتصاد ملی است و برای اشتغال پایدار و ایجاد ثبات اقتصادی و بسط عدالت اجتماعی تلاش می‌کند.
وی از ثبت 5 شرکت تعاونی، پیگیری 10 شرکت در شرف تأسیس، کسب مقام اول از نظرسهمیه‌بندی میزان جذب کمک‌های بنیاد ملی بین 30 استان کشور خبر داد و افزود: مجوز سرمایه‌گذاری برای ساخت 50 واحد صنعتی در منطقه آزاد اروند گرفته شده است.
هاشم‌پور خواستار تصویب 400 طرح پیشنهادی برای 20 شهرستان و 20 دستگاه دولتی به ازای هر طرح 50 میلیون ریال از ستاد راهبردی حمایت از بنیاد توسعه کارآفرینی، تصویب 500 میلیارد ریال برای زیرسازی و تهیه بستر مجتمع صنعتی خرما درسفر دوم ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان خوزستان، تصویب 30 میلیارد ریال کمک بلاعوض ریاست جمهوری برای اجرای طرح‌های بنیاد در سفر دوم ریاست جمهوری شد.
درادامه این جلسه معاون برنامه‌ریزی استانداری خوزستان با بیان اینکه ما مشکل اعتباری نداریم ، خواستار ایجاد بانک‌های اطلاعاتی، اطلاع‌رسانی به موقع و صحیح و ایجاد تعامل و ارتباط منطقی بین دستگاه‌ها و حمایت دستگاه‌های اجرایی از بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان شد.
اسماعیل عامری گلستان قول داد تا در زمینه تأمین اعتبار زیرسازی و تهیه بستر مجتمع صنعتی خرما به میزانی که وزارت تعاون به بنیاد توسعه کارآفرینی مساعدت کند، از محل منابع داخلی استان کمک کند.