‪ ۴۲‬هکتار زمین به متقاضیان مسکن مهر در آبادان واگذار شد

 فرماندار آبادان گفت: ‪ ۴۲‬هکتار زمین به متقاضیان مسکن مهر در منطقه کوی فرهنگیان این شهر واگذار شد.

سیدخلف موسوی،  در جلسه هماهنگی مسکن مهر در این شهرستان با اشاره به اینکه آبادان رتبه نخست واگذاری زمین درخوزستان را دارد، افزود:
این مقدار زمین برای چهارهزار و ‪ ۷۳۱‬نفر از متقاضیان مسکن تحویل شده است.

وی، در ادامه همچنین با اشاره به جذب چهار هزار نفر از افراد جویای کار در پالایشگاه آبادان گفت: پارسال در بخش اشتغالزایی اعم از پیمانکاری و دولتی زمینه‌های بسیار خوبی مهیا شد که انتظار می‌رود دربخش مسکن و بافتهای فرسوده نیز اقدامات خوب و موثری شکل گیرد.

او تشکیل اتحادیه مسکن مهر را قدمی مثبت در جهت تامین مسکن مردم خواند و اظهار کرد: به منظور ساماندهی تعاونیهای مسکن در سطح شهر باید تمام تعاونیها زیرنظر معاونت مسکن و شهرسازی فعالیت کنند.

وی ادامه داد: کارهایی همچون انتخاب مشاور، نحوه برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار از جمله اموری است که باید زیر نظر معاونت مسکن و شهرسازی شکل گیرد.

او تصریح کرد: تاکنون ‪ ۱۴‬هزار نفر متقاضی مسکن مهر در آبادان ثبت نام کرده‌اند.

وی تاکید کرد: ساخت این زمینها سبب شکسته شدن قیمت زمین در این شهر خواهد شد.

مدیرکل مسکن و شهرسازی خوزستان نیز دراین جلسه گفت: موضوع مسکن در کشور منحصر به‌یک سازمان نیست و باید تمام سازمانها، ادارات و حتی مردم به نوعی با همدلی و همراهی و درک از موقعیت پیش آمده تمامی استفاده را بنمایند.

نصرالله دهقانی افزود: وجود پاره‌ای مشکلات به معنای کم توجهی دولت نیست.

وی گفت: هدف دولت از راه‌اندازی طرح مسکن مهر کمک و مساعدت به مردم به ویژه قشر کم درآمد و آسیب پذیر جامعه با اولویت سازمانها و ارگانهای خدمات رسان است.

وی افزود: با تشکیل کمیته فنی در استان تمام مراحل انجام کارها اعم از اختصاص زمین، انتخاب مشاور، پلانها و انتخاب پیمانکار از این مقطع (فیلتر) می‌گذرد.

وی برخورداری از مدیریت قوی و توانمند در راستای انجام مراحل آماده‌سازی و ساخت واحدهای مسکونی را ضروری خواند.

مدیرکل تعاون استان خوزستان نیز در این جلسه گفت: اتحادیه تعاونیهای مسکن مهر تمام مراحل طراحی، انعقاد تفاهمنامه، قرارداد با پیمانکار، آماده‌سازی و تسطیح اراضی را بر عهده دارد.

مهدی قطبی‌زاده افزود: در صورت متمرکز بودن کار ساخت و ساز بسیاری از مسایل و مشکلات مربوط به این بخش حل و فصل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه زمان شروع و پایان کار مسکن مهر سه سال است، گفت:
چنانچه ظرف مدت تعیین شده کارها به انجام برسد، مشمول دریافت یارانه‌های مختلف از جمله بیمه ساختمان، پروانه ساخت و وام ‪ ۱۴۰‬میلیون ریالی خواهد شد.