پرورش ماهی امسال با شرایط ویژه‌ای رو به رو است

ایسنا: مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزی‌پروران خوزستان گفت: در بیشتر نقاط  استان اقدام به آبگیری مزارع پرورش ماهی شد اما در برخی نقاط تامین آب به صورت صد در صدی امکان پذیر نیست و مشکلاتی وجود دارد.

 

سید مصطفی موسوی با اشاره به اینکه امسال نسبت به سالهای گذشته، شرایط بهتری برای پرورش ماهی وجوددارد، بیان کرد: با توجه به اینکه  امسال هوا زودتر هوا گرم شده پرورش ماهی با شرایط ویژه‌ای رو به رو است.

 

وی افزود: برخی پرورش دهندگان به علت گرمای زیاد با تلفات کمی مواجه شده و ممکن است دیگران نیز با این تلفات رو به رو شوند.

 

موسوی عنوان کرد: در حال حاضر چهار نوع ماهی کپور، آمور یا ماهی سفید پرورشی، ماهی فیتوفاک و بیگ هد در استان تولید می‌شود؛ دوره پرورش ماهی گرمابی در استان از فروردین ماه تا اواخر فصل پاییز است. 

 

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزی‌پروران خوزستان بیان کرد: با بالا رفتن سطح اطلاعات پرورش دهندگان و با توجه به میزان نیاز بازار امکان پرورش ماهی در تمام فصول سال در برخی مزارع استان فراهم شده است.

 

وی یادآور شد: به منظور تامین ماهی مورد نیاز بازار در فصل تابستان برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که در این راستا برخی پرورش دهندگان ماهی از سال گذشته اقدام به پرورش کرده‌اند؛ البته این برداشت به صورت جزئی است و عمده برداشت ماهی مزارع از اواخر پاییز آغاز خواهد شد.