دریافت مجوز ایجاد دو شرکت تعاونی سهامی عام در استان

مدیر کل تعاون خوزستان گفت: مجوز ایجاد 2 شرکت تعاونی سهامی عام در استان از سوی وزارت تعاون داده شد.

 

 مسعود امینی عنوان کرد: شرکت‌های تعاونی‌ سهامی عام با هدف جمع‌آوری سرمایه‌های کوچک مردم و هدایت آنها به سوی فعالیت‌های اقتصادی ایجاد می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه این شرکت‌ها به صورت مدیر عاملی اداره می‌شوند، افزود:در حال حاضر هیات موسس پنج نفری برای هر یک از این شرکت‌‌‌ها تعیین شده که پس از پذیره‌نویسی و تعیین هیات مدیره، کلیه امور شرکت به هیات مدیره منتقل خواهد شد.

 

امینی تصریح کرد: این شرکت‌های سهامی با 500 نفر عضو پایه کار خود را آغاز می‌کنند و توانایی افزایش اعضای خود تا بیش از 10 هزار نفر را دارند همچنین پذیرش اعضا در این شرکت‌ها محدودیتی ندارد.

 

وی گفت: سهم آورده هر یک از اعضا صد هزار تومان برای هر سهم است که بسته به تمایل افراد در افزایش سهم قابل افزایش می‌باشد.

 

امینی در مورد نظارت بر فعالیت شرکت‌های تعاونی سهام عام گفت: نظارت بر این تعاونی‌ها مطابق نظارت بر سایر شرکت‌‌های تعاونی است که از طریق وزارت تعاون اعلام می‌شود.

 

مدیر کل تعاون خوزستان با تاکید بر اینکه می‌توان تعاونی‌های سهامی عام شهروند برای مناطق و محلات شهرها تشکیل داد، افزود: تعاونی‌های سهامی عام می‌تواند بستر واگذاری تصدی‌ها و فعالیت‌های شهرداری‌ها را به شهروندان همان مناطق فراهم کند.

 

وی ادامه داد: در این صورت، ساکنان و شهروندان مناطق علاوه بر مشارکت در سرمایه گذاری‌ها، تعاون و تعامل با شهرداری‌ها و ادارات منطقه‌ها با توجه به اینکه خود سهامدار شرکتی خواهند بود و آنان مجری برنامه‌های شهرداری ها و ادارات در محله‌ها هستند سعی خواهند کرد در حفظ و ایجاد مطبوع محیط زیست و فضای سبزو رعایت مقررات شهری دقت بیشتری نموده و هزینه‌های اجرایی را کاهش و در نتیجه در سود و بازده شرکت‌های تعاونی محلات خود سهم بیشتری داشته باشند.

 

مدیر کل تعاون خوزستان خاطرنشان کرد: ایجاد تعاونی‌های سهامی عام و فراگیر ملی در حل مشکلات اقتصادی به ویژه معضل بیکاری موثر خواهد بود.