پیشرفت مسکن مهر در خوزستان رضایت بخش است
١۴هزار واحد در مرحله اسکلت و یا سقف است


معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به این‌که مسکن مهر از عمده‌ترین و مهم‌ترین کارهای استان خوزستان محسوب می‌شود گفت: در مجموع پیشرفت‌ عملیات اجرایی مسکن مهر در استان خوزستان رضایت‌بخش و خوب است.

به گزارش ایسنا، خیراله‌خادمی در نشست بررسی مشکلات مسکن مهر شهرهای مسجدسلیمان، شوشتر و بهبهان که با حضور مسوولان این شهرستان‌ها در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد با بیان این مطلب اظهارداشت: همه ما در خصوص طرح مسکن مهر همکاری می‌کنیم و امیدواریم که تمام مواردی که در طرح مسکن مهر در نظر گرتفه شده است به خوبی آماده شود.

 

وی افزود: در شهر شوشتر هم‌اکنون بیش از 4000 واحد درحال ساخت است که این واحدها برای 20هزار نفر مسکن فراهم می‌کند. قطعا ممکن است مشکلات کوچکی در این میان به وجود آید.

 

خادمی تصریح‌کرد: فرمانداران در بخش مسکن مهر محور اصلی هستند. این فرمانداران باید مشکلات مسکن مهر در شهرستان‌ها را به خوبی درک کنند. اگر این مشکلات قابل حل است آن را  حل کنند و اگر نیست آن را در این نشست مطرح کنند که اگر لازم باشد این مشکلات را در شورای مسکن استان عنوان می‌کنیم و در این شورا در زمینه این مشکلات تصمیماتی گرفته شود.

 

وی عنوان کرد: ‌اگر در این نشست‌ها مشکلات مشخص نشود ما نمی‌دانیم دقیقا چه تصمیماتی را بگیریم.

 

خادمی با اشاره به این‌که استان خوزستان در خصوص طرح مسکن مهر رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است خاطرنشان کرد:‌ پیشرفت عملیات فیزیکی طرح مسکن مهر در استان خوزستان خوبی بوده است. 52هزار واحد سهمیه استان خوزستان بوده که تاکنون حدود 40هزار واحد مسکونی علمیات اجرایی خود را در قالب تفاهم‌نامه و یا پی‌سازی آغاز کرده‌اند.

 

وی افزود: هم‌اکنون حدود 14 هزار واحد از طرح‌های طرح مسکن مهر عملیات اسکلت و سقف آن‌ها به پایان رسیده که تا پایان سال جاری پیش‌بینی می‌شود حدود 30تا 34هزار واحد به بهره‌برداری برسند.

 

خادمی تصریح‌کرد: طبیعت فیزیک و آب و هوای استان به گونه‌ای است که عملیات عمرانی به سختی انجام می‌شود. به هر حال به دلیل گرمای شدید و کمبود آب و دیگر موارد، تامین امکانات کاری مشکل است. امیدواریم با سپری شدن وضعیت بدجوی استان، شرایط مسکن مهر نیز بهتر شود.