اعلام آمادگی اداره کل تعاون خوزستان برای اشتغال زناناعضای کمیته امور بانوان استانداری و هیات مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان

 

اداره کل تعاون خوزستان آمادگی دارد از طریق بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان ، نسبت به تشکیل تعاونی های اشتغالزا برای زنان فاقد شغل اقدام کند .

مدیر کل تعاون خوزستان با بیان این مطلب افزود : در مواردی که زنان فاقد تخصص باشند با هماهنگی مراکز آموزش فنی حرفه ای استان و حوزه ی امور بانوان کلاس هایی آموزشی تشکیل خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهدی قطبی زاده که در جلسه ای  با حضوراعضای کمیته امور بانوان استانداری و هیات مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان سخن می گفت ، اضافه کرد : زنان آموزش دیده و حرفه آموخته با تشکیل تعاونی های تولیدی و خدماتی اشتغالزا و استفاده از تسهیلات بانکی ، وجوه اداره شده و تسهیلات بخش تعاونی ، مشغول به کار خواهند شد .

وی گفت : برای توسعه ی بخش تعاونی و فراهم کردن بستر سرمایه گذاری ، در 30 استان کشور 30 تشکل تعاونی پیش بینی شده که هر کدام از این تعاونی ها با اختیارات گسترده در 30 رشته ، شرکت های مادر تخصصی در سطح استان تشکیل و در زیر مجموعه های خود تعاونی هایی ایجاد می کنند .

وی با اشاره به لایحه ابلاغی اصل 44 قانون اساسی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است ، خاطر نشان کرد : با اجرایی شدن سیاست‌های اصل 44 و ابلاغ آن 80 درصد سهام شرکت‌های دولتی در راستای خصوصی سازی به مردم واگذارمی شود که 40 درصد این واگذاری ها به بخش تعاونی تعلق می گیرد .

مدیر کل تعاون خوزستان ، با اشاره به تشکیل تعاونی های سهام عدالت گفت : سال گذشته اولین سود سهام عدالت به مبلغ 400 هزار ریال به هر یک ازاعضای کمیته امداد امام ، بهزیستی و بسیجیان پرداخت شد .

وی افزود : سهام عدالت با 50 درصد تخفیف و با اقساط 10 ساله پرداخت می شود .

سپس مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان با اشاره به این نکته که بنیاد توسعه کارآفرینی به عنوان رابط امین بین دستگاه های دولتی عمل می کند ، گفت : بنیاد توسعه کارفرینی به منظور اجرای بخشی از اصل 44 قانون اساسی نسبت به تشکیل و حمایت شرکت های تعاونی مادر تخصصی اقدام می کند .

دکتر محمد هاشم پور گفت : بنیاد های توسعه کارآفرینی و تعاون در 30 استان کشور تشکیل شده و این استان به لحاظ کارهای انجام شده و در دست اقدام ، دارای یکی از بنیاد های پیشرو در کشور است . 

وی با اشاره به کمیته تخصصی زنان و خانواده گفت : از بین زنان شاغل در بخش های مختلف که شرکت های ثبت شده نیز دارند  یک شرکت مادر تخصصی می توان تشکیل داد  و سپس تعاونی های زیر مجموعه این شرکت مادر تخصصی ( پشتیبانی ) را برای ایجاد اشتغال راه اندازی کرد .

در ادامه ی این جلسه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در سخنانی بر ضرورت حمایت از کارآفرینان و آنانی که برای ایجاد اشتغال بستر سازی می کنند ، تاکید کرد و با اشاره به مسایل و مشکلات سر راه اشتغال زنان و جویندگان کار تصریح کرد : اگر زنان توانمند شوند مسیر خیلی از آسیب های اجتماعی را سد کرده ایم و سلامت اجتماعی شهروندان را - که پایه ی اصلی آن آموزش و آگاهی بخشی است - تضمین خواهیم کرد .

سرکار خانم حیدریان اظهار امیدواری کرد با رویکرد واگذاری فعالیت های بخش دولتی به بخش های تعاونی و خصوصی ، بتوان در جهت ایجاد اشتغال و توسعه و آبادانی استان گام های بلندتری برداشت .  

در این جلسه بر ضرورت ایجاد پایگاه جامع اطلاعاتی زنان استان برای ساماندهی کارجویان و تسهیل در انجام امور زنان و حضور نماینده ی بنیاد توسعه کارآفرینی در کارگروه زنان تاکید شد .