تعاونی‌های مسکن خوزستان در جذب اعتبارات تلاش بیشتری کنند

فارس: استاندار خوزستان گفت: اعتبارات طرح مسکن مهر در کشور به صورت یک‌جا اختصاص می‌یابد از این رو لازم است تعاونی‌های مسکن استان در جذب این اعتبارات تلاش بیشتری کنند.

سید جعفر حجازی اظهار داشت: در صورتی که تعاونی‌های استان بیش از این در جذب اعتبارات مسکن مهر کم‌کاری کنند، اعتباراتی که می‌شد در استان هزینه شود، وارد دیگر استان‌ها می‌شود و این طرح در استان ناقص خواهد ماند.‌
وی با اشاره به اینکه برخی تعاونی‌ها در پیشرفت واحدهای مسکونی خود جدیت کافی ندارند، گفت: انتظار این است که تمام تعاونی‌‌ها کمبود خود در بخش نقدینگی را جبران کنند و همچنین اعضای آنها نسبت به پرداخت سهم آورده خود سریع‌تر اقدام کنند.
نماینده عالی دولت در خوزستان اذعان داشت: خوشبختانه دستگاه‌های اجرایی مربوطه به خصوص فرمانداری‌ها در اجرای طرح مسکن مهر به بهترین شکل همکاری می‌کنند.
حجازی همچنین با تاکید بر همکاری رضایت‌بخش بانک‌ها در اجرای طرح مسکن مهر‌ خاطرنشان کرد: منابع مورد نیاز اجرای طرح مسکن مهر برای خوزستان به اندازه کافی موجود است اما باید تعاونی‌ها ساخت پروژه‌های خود را سرعت ببخشند.
استاندار خوزستان ادامه داد: تعاونی‌‌های مسکن مهر از خود مردم تشکیل شده‌اند و دستگاه‌های دولتی نقش نظارت و همکاری را با آنها دارند.
حجازی عنوان کرد: پیشرفت در اجرای این طرح نیاز به اختصاص وقت بیشتری از سوی اعضای تعاونی‌ها دارد.
وی تصریح کرد: با تلاش‌هایی که صورت گرفته است، پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال 20 هزار واحد مسکونی در سطح استان تکمیل شده و در اختیار متقاضیان گذاشته شود.
رئیس شورای مسکن خوزستان ادامه داد: ‌برای زیرساخت‌‌های لازم، امسال در بخش‌‌های برق و آب و فاضلاب تا اول ورودی شهرک‌‌ها اعتبارات مناسبی تامین شده است و زیرساخت‌‌های داخل شهرک‌‌ها نیز در قالب آماده‌‌سازی و از طریق بانک‌‌ها اجرا خواهد شد.