راه‌اندازی مجدد تعاونی مرزنشینان در هندیجان

فارس: رییس اداره تعاون هندیجان از راه‌اندازی مجدد تعاونی مرزنشینان در این شهرستان خبر داد.

غلام‌حسین عباس‌پور اظهار داشت: با توجه به درخواست‌های مکرر اداره تعاون و رایزنی‌های به‌ عمل آمده در سال 88 و سال‌جاری موافقت رئیس اداره‌کل تعاون خوزستان در زمینه از سرگیری فعالیت مجدد تعاونی مرزنشینان هندیجان دریافت شد.
وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این تعاونی با رویکرد همکاری و حمایت‌های لازم به‌ منظور رفع مشکلات مرتبط با تعاونی، اختصاص سهمیه ارزی به مناطق محروم برای واردات و صادرات کالا به کشورهای همجوار صورت گرفت.
رئیس اداره تعاون هندیجان افزود: یکی از دلایل رکود و تعطیلی این تعاونی، ناکارآمدی و ضعف برخی مدیران بوده است.
وی ادامه داد: اختلافات و دودستگی اعضای هیات مدیره، عدم مسئولیت و تعهد مدیران در قبال اعضای تعاونی و فقدان نظارت بر تعاونی سبب شده در سال‌های اخیر تعاونی مرزنشینان شهرستان هندیجان عملکرد چشمگیری نداشته باشد.
عباس‌پور تصریح کرد: درصدد هستیم به‌زودی و با همکاری ستاد کمیسیون ماده پنج بررسی صلاحیت به‌منظور انتخاب مدیران توانمند، متعهد و آشنا با قوانین بخش تعاونی انجام دهیم.
وی در ادامه گفت: امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده شاهد شکل‌گیری و راه‌اندازی مجدد این تعاونی با هدف تأمین رفاه و رفع نیازمندی‌های مصرفی اعضای تعاونی باشیم.
رئیس اداره تعاون هندیجان اضافه کرد: باتوجه به رویکرد دولت نسبت به مناطق محروم و مرزی انتظار داریم سایر دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله فرمانداری، اتاق تعاون و اتحادیه تعاونی‌های مرزنشینان همکاری لازم را با این نهاد داشته باشند.
وی از شهروندان هندیجانی و روستاهای بخش مرکزی خواست با راه‌اندازی و احیا شدن مجدد تعاونی مرزنشینان همکاری مستمر را با اداره تعاون این شهرستان داشته باشند.
عباس‌پور در ادامه از تشکیل تعاونی‌های کارآفرین و اشتغال‌زا برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد بستر اشتغال و فرصت‌های شغلی از فارغ‌التحصیلان می‌خواهیم طرح‌های صنعتی، خدماتی و کشاورزی خود را به اداره تعاون اعلام کنند تا در همین راستا بتوانیم گام‌های مؤثری در زمینه اشتغال‌زایی برداریم.